Pijany motorowerzysta zderzył się z samochodami

2019-11-18 19:44:37 (ost. akt: 2019-11-18 19:47:57)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

O dużym szczęściu może mówić pewien motorowerzysta, który za nic miał obowiązujące przepisy drogowe, swoje bezpieczeństwo oraz innych podróżujących. Pijany 41-latek wyruszył w trasę bez kasku ochronnego, a gdy stracił panowanie nad pojazdem – zderzył się z dwoma samochodami. Tym razem skończyło się jedynie na ogólnych potłuczeniach ciała u kierującego, nie uniknie on jednak odpowiedzialności karnej.
W sobotę 16listopada około godz. 12:00 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Wilczęta. Do działań zaangażowano policjantów, strażaków, wezwano także pogotowie. Interweniujący funkcjonariusze ustalili, że 41-letni motorowerzysta stracił nagle panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w bok opla jadącego z naprzeciwka, a następnie wywrócił się i uderzył w przód kolejnego samochodu.

Mężczyzna podróżował bez kasku ochronnego. Będący na miejscu zespół pogotowia zdecydował o przetransportowaniu motorowerzysty do szpitala. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało, że w chwili zdarzenia 41-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń.

Policjanci wciąż apelują o zachowanie większej ostrożności na drodze i respektowanie przepisów ruchu drogowego. Piłeś? NIE JEDŹ!

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5