Dzięki szybkiej reakcji policjantów odzyskała blisko 5 tys. złotych

2019-10-05 19:05:21 (ost. akt: 2019-10-05 19:14:59)

Autor zdjęcia: KPP w Braniewie

Nie w taki sposób wyobrażała sobie spotkanie z potencjalnym sprzedawcą auta w Braniewie mieszkanka województwa pomorskiego. Do transakcji nie doszło, a nieuczciwy oferent odjechał z jej torebką, której zawartości nie zamierzał zwrócić. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz kryminalnych pokrzywdzona odzyskała blisko 5 tys. złotych.
We wtorek 1 października oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o kradzieży. Na miejsce skierowano patrol prewencji. Funkcjonariusze w rozmowie z pokrzywdzoną ustalili, że przyjechała do Braniewa w związku z umieszczonym na jednym z portali społecznościowym ogłoszeniem sprzedaży auta. Zainteresowana kupnem samochodu, w towarzystwie znajomych ruszyła w trasę. Z potencjalnym sprzedawcą umówili się przy jednej z miejscowych stacji paliw w Braniewie.

Około północy do pokrzywdzonej podjechał młody mężczyzna, który jak się okazało, został poproszony przez właściciela auta o zaprezentowanie go kobiecie. Chwilę później odbyła się jazda próbna, po której pokrzywdzona zrezygnowała z kupna. Kierowca odjechał, a wraz z nim… torebka młodej kobiety. Ta o tym fakcie zorientowała się chwilę później i natychmiast zadzwoniła do mężczyzny, by zwrócił jej własność. Ten pomimo zapewnień, że to zrobi, nie przyjechał w umówione miejsce. Pokrzywdzona powiadomiła więc policjantów. Z ustaleń funkcjonariuszy patrolu wynikało, że wewnątrz torebki znajdowało się blisko 5 tys. złotych oraz karty bankomatowe.

Funkcjonariusze ruszyli w ślad za opisanym sprawcą. Jeszcze tej samej nocy do policyjnej celi trafili dwaj mężczyźni – wystawca ogłoszenia oraz 22-latek, który przed północą odjechał z cudzą własnością. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy już następnego dnia ustalili, gdzie dokładnie na terenie Braniewa zostały ukryte pieniądze. Funkcjonariusze zabezpieczyli 4700 złotych, a podejrzany o ich kradzież usłyszał zarzut. Policjanci skontaktowali się z pokrzywdzoną informując, że odzyskali prawie całą utraconą sumę. W czwartek młoda kobieta zgłosiła się po odbiór swojej własności, nie kryjąc radości z takiego finału całej sprawy.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. a ja się pytam.. #2813366 | 79.124.*.* 3 lis 2019 11:46

  kto przy zdrowych zmysłach kupuje auto w nocy o północy ? ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. pijany rycho #2800209 | 83.23.*.* 6 paź 2019 08:24

  To teraz samochody sprzedaja o północy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. i zaraz trzeba lecieć do mediów #2800052 | 37.8.*.* 5 paź 2019 19:27

  że zrobili to za co biorą pensję, mają awanse, premie, wcześniejszą emeryturę? Skandal

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5