Nie śmiecimy - sprzątamy! Zmieniamy nasze miasto!

2019-09-29 10:22:29 (ost. akt: 2019-09-29 09:56:02)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

Dzieci już od najmłodszych lat wiedzą, że jeśli świat będzie czysty, zdrowa będzie żywność, powietrze, woda, zwierzęta i my wszyscy.
„Sprzątanie świata” to akcja, która ma na celu kształtowanie odpowiednich postaw promujących dobre nawyki proekologiczne w życiu codziennym. W akcji biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszego środowiska. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych śmieci przyczynia się zanieczyszczenia naszej planety. Dlatego już w tym najmłodszym wieku należy dziecku ukazywać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzać w nim pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.

Obrazek w tresci

W dniach 20-22 września zorganizowana została akcja sprzątania świata pod hasłem "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!". Tradycyjnie jak co roku dzieci z braniewskich szkół i przedszkoli wspólnie z nauczycielami wzięły udział w akcji i sprzątały miasto Braniewo. W tym celu Pan Tomasz Sielicki Burmistrz Miasta Braniewa przekazał uczestnikom worki i rękawiczki niezbędne do przeprowadzenia akcji.

Akcja ta jak co roku miała na celu kształtowanie odpowiednich postaw promujących dobre nawyki proekologiczne w naszym życiu codziennym. Dzieci w trakcie zajęć uczyły się rozróżniać odpady, wspólnie je sortowały oraz rozmawiały z nauczycielami o potrzebie właściwego ich utylizowania.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. OBSERWATOR #2816774 | 88.156.*.* 9 lis 2019 21:29

  POWIEDZIELI DZIECI SMIECIArzom z po i im popodobnym

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. obrzydliwe #2810443 | 88.156.*.* 27 paź 2019 18:36

  obrzydliwe aby tak małym dzieciaczkom kazać zbierać "różne" przecież śmieci wyrzucane najczęściej przez dorosłych. Różne obrzydliwe śmieci, dzieciaczki nie mają tych nawyków aby się z nimi nie zetknąć, za zatrudnianie dzieciaczków do takich czynności powinno być karane jako narażenie ich zdrowia a nawet życia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. GUZ #2797699 | 95.160.*.* 30 wrz 2019 17:19

  Dzieci sprzątają już niepierwszy rok i jakoś nikt nie uczy się , że nie należy śmiecić . Ciekawe kto nadal śmieci ? Dzieci czy dorośli ? Jednymi z największych śmieciarzy są właściciele piesków (bo nie widz a że pieski paskudzą ) i palacze bo wszędzie rozrzucają "pety" i paczki po papierosach , jak jest chociaż jeden papieros w paczce to siedzi ona w kieszeni , ale po wyjęciu ostatniego to paczka od razu wędruje np.na chodnik , bo tak przeszkadza iż nie szuka się śmietnika .Są też bardzo kulturalni ludzie co nie potrafią czytać i zrozumieć czytanej treści gdyż dzień po wywózce gabarytów wystawiają swoje graty pod śmietnik .

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. braniewiak #2797180 | 5.173.*.* 29 wrz 2019 13:47

  super akcja! ...tylko jeszcze można nauczyć rodziców, żeby nie palili śmieci i już będzie całkiem ECOBraniewo

  odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5