Kolejny pijany kierowca wyeliminowany z ruchu dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

2019-08-12 14:23:23 (ost. akt: 2019-08-12 14:26:39)
Po raz kolejny postawa obywatela, który nie pozostał obojętny na śmiertelne zagrożenie, jakie niesie pijany kierowca przyczyniła się do zapewnienia bezpieczeństwa na naszych drogach. Dzięki działaniu innego podróżującego policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego ,,za kółkiem’’. Widzisz? REAGUJ!
Wczoraj(11.08.2019r.) około godz. 21:30 oficer dyżurny braniewskiej komendy został zaalarmowany przez jednego z podróżujących, że tuż przed nim jedzie najprawdopodobniej pijany mężczyzna. Zgłaszający podkreślał, że kierowca skody porusza się całą szerokości jezdni. Na wskazaną trasę skierowano natychmiast patrol funkcjonariuszy.

W trakcie dojazdu na miejsce interwencji policjanci zostali powiadomieni, że zgłaszający wykorzystał moment zatrzymania kierowcy i ujął go, uniemożliwiając mu oddalenie się przed przyjazdem funkcjonariuszy. Chwilę później policjanci potwierdzili podejrzenia zaniepokojonego mężczyzny. Kierowca skody miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Policjanci apelują do wszystkich, aby nigdy nie zapominali o własnym bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że pijane osoby mogą być bardzo agresywne. Zanim podejmiemy decyzję o ujęciu kierowcy znajdującego się pod działaniem alkoholu należy rozsądnie ocenić sytuację, w której się znajdujemy i adekwatnie do niej podejmować wszelkie kroki. Nigdy nie pozostawajmy bierni widząc niebezpieczne zachowania innych na drodze. Widzisz?Reaguj! Powiadom policjantów, którzy sprawdzą każdy taki sygnał.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5