Znęcał się nad ojcem, trafił za kraty

2019-05-25 07:30:37 (ost. akt: 2019-05-25 06:59:17)

Autor zdjęcia: Pixabay

Najbliższe 3 miesiące spędzi w więziennej celi zatrzymany przez policjantów 28-latek. Ustalili oni, że podejrzany znęcał się nad swoim ojcem, grożąc mu także pozbawieniem życia. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.
Kilka dni temu policjanci interweniowali w jednej z miejscowości w powiecie braniewskim, gdzie według zgłoszenia miała trwać awantura. Z ustaleń wynikało, że za całe zajście odpowiedzialny był 28-latek.

Tamtego wieczoru pijany mężczyzna miał wszcząć kłótnię, podczas której wyzywał i ośmieszał swojego ojca, groził mu także pozbawieniem życia. Kryminalni, którzy pracowali nad sprawą, ustalili również, że mężczyzna zachowuje się tak od kilku miesięcy.

Policjanci wiedzieli, że jedynym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa pokrzywdzonemu jest odseparowanie awanturnika. Do zatrzymania 28-latka doszło 22 maja.

Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy wystarczył, żeby przedstawić podejrzanemu zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwo 28-letniemu brutalowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Braniewo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5