Trwają działania ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego’’

2019-04-15 11:31:28 (ost. akt: 2019-04-15 11:34:24)
piesi

piesi

Autor zdjęcia: zbigniew woźniak

Funkcjonariusze z braniewskiej ''drogówki'' prowadzą działania pn. ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego’’. Zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, przestrzeganie przepisów przez jadących na jednośladach i tych, którzy podróżują pieszo – na tym w sposób szczególny skupiają się dzisiaj policjanci.
Dzisiejsza policyjna służba funkcjonariuszy ,,drogówki'' ukierunkowana jest na niedopuszczenie do z darzeń z udziałem rowerzystów oraz pieszych. Uwaga mundurowych zwrócona jest nie tylko na to, jak w stosunku do pieszych zachowują się kierowcy. Funkcjonariusze bacznie przyglądają się temu, czy piesi również także stosują się do przepisów ruchu drogowego.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, podczas zderzenia z jadącym z dużą prędkością pojazdem praktycznie nie mają szans na przeżycie. W trwającym zimowym okresie są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwa. Na drodze odpowiedzialnością musi wykazać się każdy uczestnik ruchu. Przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz kierowanie się rozsądkiem może uratować nie tylko czyjeś zdrowie, ale i życie.

Policjanci wciąż przypominają, że zielone światło nigdy nie daje nam gwarancji bezpieczeństwa. Zanim wejdziemy na przejście – pomyślmy za innych. Nie zapominajmy także o elementach odblaskowych, szczególnie poza obszarem zabudowanym. Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i zapobiec tragedii.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. luck #2717387 | 93.105.*.* 15 kwi 2019 20:01

  Akcja polega na tym aby złapać jak najwięcej pieszych. Trzeba zbierać na piątkę Jarka

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Jam #2717361 | 31.11.*.* 15 kwi 2019 19:12

  "Funkcjonariusze bacznie przyglądają się temu, czy piesi również także stosują się do przepisów ruchu drogowego." czyli ?

  odpowiedz na ten komentarz

 3. kawalec #2717245 | 185.124.*.* 15 kwi 2019 14:32

  wrociłem z miasta, yanosik sie dzisiaj naprawde przyda

  odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5