Ponad 100 uczestników wzięło udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

2019-04-11 14:45:00(ost. akt: 2019-04-11 14:51:17)
Noc, wysiłek, wyzwanie, zmaganie się z samym sobą – wszystko po to, aby spotkać się z Bogiem. Tegoroczna, 3. EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA w Braniewie odbyła się w miniony piątek pod hasłem „Kościół XXI wieku”.
Czym jest Ekstremalna Droga Krzyżowa?
Piesza, nocna wędrówka w ciszy i samotności, co najmniej 40 kilometrów. Ekstremalna, bo trzeba pokonać tę trasę w nocy, samotnie i w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Trzeba opuścić swoją strefę komfortu i powiedzieć Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać. Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie dla tych, którzy nie boją się wycieńczenia.

Kościół XXI wieku
Pod takim hasłem w piątek (5.04) ponad 100 uczestników wyruszyło w tegoroczną Ekstremalną Drogę Krzyżową z braniewskiego sanktuarium po mszy św o godzinie 17.

Pierwsi chrześcijanie nie mieli kościołów, mediów, uczelni, wykształconych księży, czy też pieniędzy, a ich liczba wciąż wzrastała. My mamy to wszystko, a jest nas coraz mniej. W czym tkwiła ich tajemnica? Pierwsi chrześcijanie dzięki łasce Boga byli tak fajnymi ludźmi, że inni chcieli spędzać z nimi czas i być tacy jak oni. Siłą pierwszych chrześcijan było to, kim byli, a byli pięknymi, fajnymi ludźmi.
Kościół XXI wieku, to Kościół fajnych, zaangażowanych ludzi – ludzi, którzy takimi się nie urodzili, ale takimi się stali. Przemieniając się ze swoich słabości wyprowadzili moc, która uczyniła ich pięknymi. Ekstremalna Droga Krzyżowa to droga słabości, pokonywania trudności i własnych ograniczeń po to, aby stać się pięknym człowiekiem, to wyzwanie towarzyszyło uczestnikom na dwóch braniewskich trasach 23 i 43 km. Mieszkańcy łącząc się z uczestnikami duchowo oczekują powrotu trwali w nocnym czuwaniu w Kaplicy Adoracji.

Z błogosławieństwem Papieża
W zeszłym roku Papież Franciszek, łącząc się duchowo z Pomysłodawcami i wszystkimi Uczestnikami Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, zachęcał do ufnego powierzenia Chrystusowi siebie, swoich rodzin, przyjaciół i nieprzyjaciół, by w każdym z nich zamieszkał pokój i moc Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego. Na wędrówkę śladami Chrystusa, jednocząc się w modlitwie, Ojciec Święty udzielił wszystkim Apostolskiego Błogosławieństwa.

Braniewskie trasy to jedne z 27 powstałych na Warmii i Mazurach,w których w sumie udział zadeklarowało ponad 1500 uczestników.

Informacje o EDK można znaleźć na stronie www.edk.org.pl oraz w mediach
społecznościowych.

Więcej informacji, filmiki i zdjęcia: tutaj

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wolf #2715275 | 83.23.*.* 12 kwi 2019 10:30

    KILKASET LAT TEMU takie marsze odbywały się na zdartych do krwi kolanach a pielgrzymi walili się batami po pleckach aż świszczało. Upada tradycja...upada...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. diabełek #2715101 | 83.21.*.* 11 kwi 2019 23:29

    Pierwsi chrześcijanie nie mieli kościołów, mediów, uczelni, wykształconych księży, czy też pieniędzy, a ich liczba wciąż wzrastała. My mamy to wszystko, a jest nas coraz mniej. W czym tkwiła ich tajemnica? ....oto wielka tajemnica wiary-złoto i dolary

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5