Asp. Maciej Suchecki w roli głównego sędziego zawodów

2019-04-11 14:36:08 (ost. akt: 2019-04-11 14:37:39)
Powiatowy etap Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego już za nami. Asp. Maciej Suchecki z braniewskiej komendy wystąpił w roli głównego sędziego zawodów.
W Zespole Szkół Zawodowych w Braniewie odbył się finał powiatowego etapu Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W rywalizacji brały udział trzyosobowe zespoły, które zwyciężyły w zmaganiach szkolnych. Wszyscy zawodnicy rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego oraz historii polskiej motoryzacji. W kolejnym etapie konkursu młodzież musiała udzielić pomocy medycznej osobie poszkodowanej oraz wykazać się praktycznymi umiejętnościami na placu manewrowym. Uczestnicy zmagali się m.in. z jazdą sprawnościową samochodem z zamontowanym „talerzem Stewarta”. Kierownik ogniwa ruchu drogowego wystąpił w roli głównego sędziego całego turnieju.

Drużyną, która uzyskała najlepszy wynik w końcowej klasyfikacji była reprezentacja z Zespołu Szkół Zawodowych w Braniewie. Zwycięzcy będą reprezentować teraz powiat braniewski w finale wojewódzkim.

Celem przeprowadzanych turniejów jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego oraz wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5