By zapobiegać wypadkom i kolizjom z udziałem rowerzystów

2019-03-21 10:26:29 (ost. akt: 2019-03-21 10:33:15)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Policjanci z braniewskiej drogówki przeprowadzili działania pn. ,,Jednoślad’’. Uwaga funkcjonariuszy skupiona była przede wszystkim na zachowaniach rowerzystów i motocyklistów. Cel jest jeden – zapobiec wypadkom i kolizjom z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści i motocykliści należą do grupy najbardziej zagrożonych uczestników ruchu drogowego. Podczas zderzenia z jadącym z dużą prędkością pojazdem praktycznie nie mają szans na przeżycie. Dlatego policjanci z całego województwa, w tym z braniewskiej komendy, przeprowadzili wzmożone działania prewencyjno-kontrolne, podczas których czujnie reagowali na wszelkie wykroczenia popełniane przez tę grupę uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze obserwowali również bacznie, czy kierowcy samochodów zachowują się na drodze właściwie w stosunku do motorowerzystów, motocyklistów, czy rowerzystów.

Efektem działań było skontrolowanie 12 podróżujących na jednośladach oraz ujawnienie 4 wykroczeń, których sprawcami byli cykliści. W 1 przypadku funkcjonariusze musieli przerwać beztroską jazdę na motorowerze. Po godz.7:00 patrol ,,drogówki'' zatrzymał na ulicy Królewieckiej nadjeżdżającego na jednośladzie mężczyznę. Okazało się, że prowadził pojazd mając 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Policjanci wciąż apelują o rozwagę na drodze! Nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. aris #2701613 | 94.254.*.* 22 mar 2019 06:01

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Szkoda że Policjanci ,nie przeprowadzili akcji TIR ,wiele razy mijany w odleglości ponizej metra ,teraz zmuszony jestem prewencyjnie uciekać ,albo na pobocze ,lub na chodnik; rowerzysta ,ta nasza Policja czujnie czuwa szkoda tylko ,że nie widzi TIRów pędzacych , przez miasto.Chyba że to nasze Polskie święte krowy!

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5