Pijany kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uszkodził inne samochody

2019-02-25 12:25:15 (ost. akt: 2019-02-25 12:26:59)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Policjanci interweniowali wobec pijanego kierowcy, który uszkodził inne pojazdy. Na niebezpieczne zachowanie 66-latka zareagował także inny mieszkaniec, który podejrzewając, że kierowca może być pijany podbiegł do jego auta i zabrał kluczyki ze stacyjki. Okazało się, że 66-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
W piątek (22.02) po godz. 21:00 oficer dyżurny został powiadomiony, że ktoś uszkodził pojazdy na jednej z braniewskiej ulic. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy. Chwilę później okazało się, że za zdarzenie odpowiedzialny jest pijany kierowca. Policjanci ustalili, że 66-latek jadąc volvo stracił panowanie nad autem i uderzył w prawidłowo zaparkowane audi. Finalnie – pierwotne uderzenie spowodowało uszkodzenia trzech innych pojazdów. Zachowanie kierowcy wzbudziło niepokój jednego z mężczyzn, który w chwili zdarzenia znajdował się obok. Podejrzewając, że 66-latek może być pijany postanowił podbiec do samochodu i zabrać kluczyki ze stacyjki. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem za popełnione
przestępstwo.

Cieszy fakt, że w zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym angażują się nie tylko policjanci, ale i obywatele. Często zdarza się, że to właśnie dzięki sygnałom od społeczeństwa możliwa jest szybka reakcja funkcjonariuszy. Policjanci apelują do wszystkich, którzy zaniepokojeni są zachowaniami innych kierowców o zgłaszanie tego faktu pod numerem alarmowym 112. Funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5