Policjanci prowadzą działania ,,Prędkość''. Kierowco – noga z gazu!

2019-02-18 10:36:54 (ost. akt: 2019-02-18 10:39:01)
Od rana funkcjonariusze na drogach całego powiatu prowadzą działania ,,Prędkość''. Ich celem niezmiennie pozostaje zapobieganie zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.
Z policyjnej praktyki oraz przeprowadzanych analiz dotyczących oceny stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wynika, że przekroczenie prędkości wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń na drodze.

Podczas jazdy może dojść do różnych sytuacji, także tych dynamicznych, które zmuszają kierowców do podjęcia natychmiastowych działań. Poruszanie się z nadmierną prędkością powoduje, że nie jesteśmy w stanie w pełni zapanować nad swoim pojazdem, a tym samym nie możemy zagwarantować bezpieczeństwa ani sobie, ani innym uczestnikom ruchu. Mandat, czy punkty karne – to najłagodniejsze z konsekwencji zbyt szybkiej jazdy. Spowodowanie wypadku, okaleczenie jego uczestników lub śmierć – z takim finałem przekroczeń prędkości muszą liczyć się kierowcy.

Od rana funkcjonariusze dyscyplinują tych, którzy zbyt mocno dociskają pedał gazu. Policjanci obecni są nie tylko w statycznych punktach kontroli, ale także dokonują pomiarów pojazdem nieoznakowanym.

Kierowco pamiętaj :
– dopuszczalna prędkość w obszarze zabudowanym w godzinach od 5.00 do 23.00 wynosi 50 km/h, a od godz. 23.00 do 5.00 - 60 km/h
– w strefie zamieszkania możesz poruszać się z maksymalną prędkością do 20 km/h
– jadąc autostradą –nie możesz jechać szybciej niż z prędkością 140 km/h
– na drodze ekspresowej dwujezdniowej obowiązuje Cię ograniczenie prędkości do 120 km/h
– na drodze ekspresowej jednojezdniowej oraz na drodze dwujezdniowej co najmniej o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu
– dopuszczalna prędkość wynosi 100 km/h,a na pozostałych drogach – 90 km/h

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5