Nocny pożar sklepu na ul. Kościuszki

2019-02-14 10:07:07 (ost. akt: 2019-02-14 10:13:29)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

14 lutego około godz. 02:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w części magazynowej należącej do sklepu spożywczo-przemysłowego. Do pożaru doszło w Braniewie przy ulicy Kościuszki.
Pożar stanowił zagrożenie dla pozostałej części handlowej sklepu. Strażacy oprócz gaszenia pożaru magazynu i materiałów zgromadzonych obok obiektu przystąpili również do sprawdzenia części handlowej. Z uwagi na silne zadymienie panujące wewnątrz pomieszczenia strażacy pracowali w sprzęcie izolującym drogi oddechowe.

Dynamicznie prowadzone działania gaśnicze pozwoliły ograniczyć rozprzestrzenienie się pożaru na wnętrze sklepu. Jednak wysoka temperatura oraz dymy pożarowe częściowo zniszczyły produkty znajdujące się w sklepie oraz wnętrze pomieszczenia.

Na miejsce działań gaśniczych skierowano trzy pojazdy ratowniczo - gaśnicze z
Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz zastęp Wojskowej Straży Pożarnej.

Po ugaszeniu pożaru oraz oddymieniu pomieszczeń należących do sklepu strażacy przeszukali pogorzelisko dogaszając ukryte zarzewia ognia.

Działania na miejscu pożaru trwały blisko 90 minut. Przyczyny pożaru wyjaśni dochodzenie.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w Braniewie


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5