Trzy wypadki na drogach naszego powiatu

2019-01-28 10:10:32 (ost. akt: 2019-01-28 10:14:27)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

25 stycznia strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie trzykrotnie wyjeżdżali do zdarzeń drogowych na terenie powiatu braniewskiego.
Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 13:00 na prostym odcinku drogi krajowej nr 54 w pobliżu Braniewa. Kierujący osobowym mercedesem obywatel Federacji Rosyjskiej z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi krajowej zatrzymując się na poboczu. Na miejsce zdarzenia skierowano dwa pojazdy ratownicze z JRG PSP w Braniewie oraz patrol policji. Dodatkowo z uwagi na miejsce zdarzenia w działaniach służby ratownicze wspierali żołnierze 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, którzy znajdowali się na pobliskim poligonie. Z uwagi na miejsce, w którym zatrzymał się pojazd osobowy strażacy usunęli gałęzie i krzaki a następnie wydobyli uszkodzony pojazd. Kierowca nie odniósł obrażeń. Na czas prowadzonych działań ruch na drodze K 54 odbywał się wahadłowo.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło około godziny 15:30 na drodze powiatowej Braniewo - Szyleny. Kierująca pojazdem marki volkswagen straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Rozbity pojazd wypadł z drogi powiatowej zatrzymując się w pobliskim rowie. Kierująca pojazdem z ogólnymi potłuczeniami została przekazana dla załogi zespołu ratownictwa medycznego.

Kilkanaście minut później na skrzyżowaniu dróg powiatowym w Pakoszach doszło do kolizji z udziałem czterech pojazdów osobowych. Jedna z osób uczestniczących w zdarzeniu została przekazana załodze zespołu ratownictwa medycznego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków z JRG PSP w Braniewie oraz strażaków - ochotników z OSP Pieniężno.

Strażacy zwracają się z apelem do uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności z uwagi na zmienne warunki drogowe.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w Braniewie


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pieszy #2683701 | 95.160.*.* 18 lut 2019 11:03

    Wojska Obrony Terytorialnej w akcji!!!!! Tak trzymać !!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Abc #2682761 | 95.160.*.* 16 lut 2019 21:36

    W akcji brali udział żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty 4 Warmińsko Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej którzy wracali z zajęć. Wyciągnęli Rosjanina udzielili pomocy wstępnej poszkodowanemu kierowali ruchem wahadłowo usuwali gałęzie współdziałali z policją i JRG widziałam osobiście pełen profesjonalizm.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5