O bezpieczeństwie z zarządcami budynków

2018-11-26 13:53:18 (ost. akt: 2018-11-26 13:56:21)
20 listopada br. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odbyło się spotkanie z zarządcami i administratorami obiektów w ramach realizowanego programu "CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA".
W trakcie spotkania strażacy przypomnieli i omówili obowiązki zarządców w zakresie przeglądów technicznych budynków oraz szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej. Spotkanie to również przypomnienie zasad postępowania w przypadku powstania pożaru sadzy w przewodzie kominowym oraz obecności przy działaniach straży pożarnej również funkcjonariuszy policji. Obecność policjantów to charakter typowo prewencyjny w tym ustalenie przyczyn powstania pożarów sadzy. Warto przypomnieć, że odpowiedzialność za stan przewodów kominowych ponoszą administratorzy, właściciele, użytkownicy oraz zarządcy obiektów. W nagminnie powtarzających się przypadkach związanych z nieprzestrzeganiem przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej w tym systematyczności kontroli i czyszczenia przewodów kominowych mogą być wystawiane mandaty karne.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5