Policyjny przewodnik psa służbowego spotkał się przedszkolakami

2018-10-24 09:17:24(ost. akt: 2018-10-24 09:30:53)
Policyjny przewodnik psa służbowego spotkał się przedszkolakami. Funkcjonariusz wraz ze swoim czworonożnym partnerem pokazywał najmłodszym, jak postępować w przypadku kontaktu z psem. A to wszystko jak zawsze dla bezpieczeństwa dzieci.
22 października policyjny przewodnik spotyka się z uczniami przedszkoli. To właśnie najmłodsze dzieci najbardziej narażone są ataki ze strony psów. Dlaczego? Ponieważ są małe, bardziej ufne i nie potrafią rozróżniać pierwszych sygnałów dawanych przez zwierzę przed atakiem. Takich sygnałów, a także jak na nie reagować, uczył dzieci z przedszkola ,,Kubuś Puchatek'' oraz oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej nr 3 w Braniewie przewodnik psa wraz ze swoim czworonożnym partnerem.

Jak zawsze widok policyjnego czworonoga wzbudza wśród maluchów zarówno respekt jak i niepohamowaną ciekawość.

Policyjny pokaz tresury pozwolił zaobserwować maluchom, jak zmienne może być zachowanie psa, który w jednej chwili patrzy na nas spokojnie, by później szczerząc kły wyrywa się do ataku. Funkcjonariusze uczą naszych najmłodszych jak rozpoznać pierwsze sygnały ataku psa i jak przyjąć tzw. pozycję żółwia.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5