Ten zawód wymaga powołania

2018-10-24 12:00:00(ost. akt: 2018-10-24 12:26:44)
POWIAT BRANIEWSKI \\\ Nauczyciele, pedagodzy, pracownicy szkół, samorządowcy i zaproszeni goście wspólnie obchodzili Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Na zakończenie uroczystości uczniowie z LO przedstawili krótki program artystyczny.
Organizatorem uroczystości było Starostwo Powiatowe w Braniewie oraz Liceum Ogólnokształcące im. F. Nowowiejskiego w Braniewie.
Starosta braniewski Leszek Dziąg podziękował nauczycielom, wychowawcom i pracownikom oświaty za pracę pedagogiczną – za pasję, entuzjazm, a przede wszystkim za wskazywanie uczniom, wychowankom ponadczasowych wartości i właściwej drogi życiowej. Pracownikom zaś administracji i obsługi za wspieranie działań dydaktyczno-wychowawczych w szkołach.
— Wykonujecie zawód, o którym mówiło się kiedyś, że wymaga powołania — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Dzisiaj słowo „powołanie” jest bardzo rzadko używane. Staje się słowem zapomnianym. Szkoda, że nie jest w obiegu. Bo ono mówi wiele o Was i o Waszej pracy.
— Zawód nauczyciela jest jednym z najtrudniejszych zawodów, szalenie odpowiedzialnym, sięgającym w przyszłość — kontynuował starosta. — Wasza praca, Wasza osobowość decyduje o tym, jacy będą Wasi uczniowie. Wiele osób widzi szkołę, jako taśmę, która ma wtłaczać wiedzę do głowy. A to nieprawda. Macie Państwo przygotować młodych ludzi do dorosłości, i tej dorosłości uczyć. I to jest chyba najważniejsza część Państwa pracy, niezależnie od tego, jakich przedmiotów uczycie.
Wśród gości byli m.in. Renata Perlińska, wizytator z Kuratorium Oświaty w Olsztynie – Delegatura w Elblągu, wicestarosta Artur Mieczaniec, burmistrz Braniewa Monika Trzcińska, wójt Gminy Braniewo Tomasz Sielicki, członek Zarządu Powiatu Braniewskiego Władysław Hruszka oraz radni Rady Powiatu Braniewskiego, dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, a także byli dyrektorzy jednostek oświatowych i nauczyciele-emeryci.
Gościem szczególnym wydarzenia była Teresa Szczepanik, emerytowana, wieloletnia nauczycielka matematyki, której starosta wręczył podziękowanie w uznaniu zasług na rzecz edukacji i wieloletnią pracę dydaktyczną.
Na zakończenie uroczystości uczniowie z LO przedstawili krótki program artystyczny.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5