Ukraińska delegacja poznawała powiat

2018-10-10 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-10 13:04:50)
POWIAT BRANIEWSKI\\\ W powiecie braniewskim gościła delegacja z Rejonu Kosowskiego z Ukrainy. Goście – między innymi – odwiedzili Starostwo Powiatowe w Braniewie i spotkali się z przedstawicielami Zarządu Powiatu Braniewskiego.
Przypomnijmy, że rok temu starosta braniewski Leszek Dziąg oraz Władysław Hruszka i Mateusz Sobieszczuk – członkowie Zarządu Powiatu Braniewskiego podpisali w miejscowości Kosiw na Ukrainie umowę partnerską z tamtejszym Rejonem Kosowskim. Strona polska i ukraińska zobowiązały się do regularnych spotkań (przynajmniej raz w roku) oraz wymiany doświadczeń w różnych sferach działalności.
I to właśnie do takiego spotkania – pierwszego w Polsce – doszło w ostatnim czasie. W planie kilkudniowego pobytu delegacji znalazły się wizyty w szkołach i lokalnej firmie, spotkanie z burmistrz Braniewa Moniką Trzcińską oraz zwiedzanie Braniewa i Fromborka.
— Podczas spotkań rozmawialiśmy między innymi o możliwościach pozyskiwania pieniędzy unijnych i wymienialiśmy doświadczenia związane z przygotowywaniem projektów — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Nie zabrakło oczywiście dalszych planów współpracy pomiędzy Rejonem Kosowskim a Powiatem Braniewskim. Wymiana uczniów, kontakty gospodarcze, turystyka, współpraca w dziedzinie kultury – to, w dużym skrócie, pola działania, na których będziemy mogli współpracować ze stroną ukraińską. W planach jest także zorganizowanie spotkania z przedsiębiorcami z obu stron.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5