Mundurowi czytali dzieciom

2018-10-01 10:32:12(ost. akt: 2018-10-01 10:37:18)
28 września br. przedstawiciele służb mundurowych zostali zaproszeni do Zespołu Szkół we Fromborku na czarodziejskie chwile z książką zorganizowane z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.
Dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz uczniowie zaprosili w tym dniu przedstawicieli różnych formacji mundurowych do spotkania w szkole i wspólnego czytania książek. Obecność mundurowych to wyjątkowa okazja poznania nowych historii, spotkania z dziećmi i młodzieżą oraz promocji swojego zawodu przez mundurowych.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, którą reprezentowali asp. Mieczysław Lisowski oraz st. ogn. Janina Kamińska również włączyła się również do udziału w tej wyjątkowej akcji skierowanej do uczniów szkoły. Wśród mundurowych obecni byli przedstawiciele państwowej straży pożarnej, straży granicznej, policji, lasów państwowych oraz ochotniczej straży pożarnej.

Braniewscy strażacy również pamiętają o najmłodszych, realizując spotkania edukacyjne z przedszkolakami, dla których prezentują sprzęt oraz zasady udzielania pierwszej pomocy w ramach kampanii "KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO".

Przedszkolaki z przedszkola "STOKROTKA" w Braniewie mogły zapoznać się z metodami udzielania pierwszej pomocy i czynnie uczestniczyć w realizowanych zajęciach praktycznych.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5