Duże pieniądze trafią do szkół

2018-08-14 12:00:00(ost. akt: 2018-08-14 13:34:52)
POWIAT\\\ W Zespole Szkół Zawodowych i Zespole Szkół Budowlanych realizowane będą projekty dofinansowane z programów unijnych. Placówki powiatu po raz kolejny sięgnęły po duże pieniądze, aby podnieść jakość kształcenia młodych ludzi.
W ubiegłym tygodniu starosta braniewski Leszek Dziąg podpisał w tej sprawie umowę z Mironem Syczem, wicemarszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Umowę podpisała także dyrektor ZSZ Joanna Sokół i dyrektor ZSB Piotr Danielewicz.
Dzięki dofinansowaniu w ZSZ wdrożony zostanie projekt „Efektywne, nowoczesne szkolnictwo zawodowe w powiecie braniewskim” (wartość projektu to nieco ponad 700 tys. złotych, zaś dofinansowanie niemal 600 tys. złotych), zaś w ZSB – „Mój zawód, moja pasja” (wartość – ponad 1,1 mln złotych, dofinansowanie – ponad 970 tys. złotych).
— Powiatowe szkoły po raz kolejny sięgnęły po duże pieniądze, dzięki czemu jeszcze bardziej podniesie się jakość ich kształcenia — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Ten sukces jest możliwy dzięki zaangażowaniu dyrektorów tych placówek i pracujących w nich nauczycieli. Po raz kolejny mogę stwierdzić, że aby zdobyć zawód, odpowiednią praktykę i staż nie trzeba wyjeżdżać z Braniewa. Młodzież może uczyć się na miejscu i kończyć tutaj szkoły zdobywając wysokie kwalifikacje.
To nowy projekt, dofinansowany z Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-2020. Projekt zostanie zrealizowany w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie. ZSB już czwarty raz (począwszy od 2010 r.) pozyskał dofinansowanie na rozwój kształcenia zawodowego młodzieży.
Dzięki pozyskanym funduszom sfinansowane zostaną kursy zawodowe oraz staże w przedsiębiorstwach, w których udział wezmą uczniowie ZSB.

„Mój zawód, moja pasja”:

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5