Nowi strażacy w szeregach jednostek OSP

2018-07-26 11:28:38 (ost. akt: 2018-07-26 11:31:12)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

23 lipca odbył się egzamin dla uczestników szkolenia podstawowego strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych. Przez ponad miesiąc odbywały się zajęcia szkoleniowe realizowane na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.
Szkolenie, które rozpoczęła grupa 21 osób ukończyło z wynikiem pozytywnym łącznie 15 osób, w tym dwie kobiety. Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP wręczał dla kursantów Komendant Powiatowy PSP w Braniewie bryg. Zbigniew Januszko.

Wśród uczestników szkolenia znaleźli się przedstawiciele jednostek OSP: Braniewo, Lipowina, Pieniężno, Gładysze, Stare Siedlisko i Gronowo.

Większość zajęć realizowano w formie ćwiczeń praktycznych z wykorzystaniem sprzętu i pojazdów znajdujących się na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Braniewie. Słuchacze szkolenia zapoznali się z zasadami i technikami używania wyposażenia pożarniczego, zachowaniem zasad BHP oraz praktycznego wykorzystania sprzętu dedykowanego do różnych działań ratowniczych.

W trakcie zajęć kursanci uczestniczyli w ćwiczeniach realizowanych w komorze dymowej. Zdobyte uprawnienia pozwalają dla młodych adeptów sztuki pożarniczej na udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w BraniewieCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. JOLA #2543828 | 151.248.*.* 26 lip 2018 12:01

    Powinni ich zbadać na wykrywaczu cze nie ma piromana wśród nich, albo miłośnika sprzętów pożarniczych

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5