Aby wakacje były bezpieczne — policjanci spotykają się z najmłodszymi

2018-06-25 10:40:10(ost. akt: 2018-06-25 10:43:58)
Policjanci przez cały czerwiec spotykają się z najmłodszymi, by przekazać cenne rady dotyczące ich bezpieczeństwa podczas wypoczynku. W tym celu nie tylko chodzili do szkół, ale także zapraszali maluchy do komendy.
,,Czym skorupka za młodu nasiąknie...'' Wielu z nas zna bardzo dobrze to powiedzenie i zapewne czytając te słowa odnosimy się do tych najmłodszym, których dobro leże nam na sercu. To właśnie dzieci są objęte szczególnym zainteresowaniem ze strony policjantów, którzy w trakcie edukacyjnych spotkań pragną wpajać zasady, które pomogą im w późniejszym rozwoju.

Rozpoczęły się wakacje i właśnie w tym czasie spotkania z dziećmi mają szczególne znaczenie. Chodzi przecież o zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym podczas dwumiesięcznego wypoczynku. Rozmawiając z maluchami funkcjonariusze podkreślają rolę odblasków, wskazują odpowiednie zachowania nad wodą, uczą i przypominają jak wzywać pomocy, uczulają najmłodszych na niebezpieczeństwa, które mogą na nich czekać podczas codziennych zabaw, czy pobytu w domu.

Doskonałym urozmaiceniem takich spotkań jest możliwość zwiedzenia komendy, a także poznanie z bliska policyjnego sprzętu.

KPP w Braniewie

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5