Młodzież z Wileńszczyzny i Armenii odwiedziła braniewskich rówieśników

2018-06-06 14:00:00(ost. akt: 2018-06-06 13:42:42)
POWIAT BRANIEWSKI\\\ W powiecie braniewskim z partnerską wizytą przebywały dwie grupy młodzieży szkolnej – z Litwy i Armenii.
W ramach współpracy Zespołu Szkół Budowlanych z zaprzyjaźnionymi placówkami oświatowymi z Armenii i Litwy, w Braniewie gościli uczniowie ze Szkoły Językowej Macsedan w Erywaniu oraz z polskiej Sużańskiej Szkoły Podstawowej w Rejonie Wileńskim.
Jednym z punktów wizyty były odwiedziny w Starostwie Powiatowym w Braniewie. Młodzież i ich opiekunowie spotkali się ze starostą braniewskim Leszkiem Dziągiem, wicestarostą Arturem Mieczańcem, etatowym członkiem Zarządu Mirosławem Kudlińskim, członkiem Zarządu Władysławem Hruszką i naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Jolantą Skuratko.
— Rozmawialiśmy na temat podobieństw i różnic pomiędzy poszczególnymi narodami, o perspektywach rozwoju zawodowego młodych ludzi, jak również goście podzielili się swoimi wrażeniami z pobytu w naszym powiecie — mówi wicestarosta braniewski Artur Mieczaniec, dzięki któremu nawiązano współpracę ze szkołą w litewskich Sużanach. — Zaprosiliśmy gości do częstszego odwiedzania powiatu braniewskiego, jednocześnie planując wizytę naszych uczniów w szkołach w Armenii i w Rejonie Wileńskim.
Podczas wizyty w Polsce młodzi ludzie zwiedzili najciekawsze miejsca Braniewa i okolic, a także atrakcje turystyczne Fromborka, Elbląga, Gdańska i Sopotu.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna volkswagena

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5