Nielimitowane zabiegi dla uczniów

2018-05-30 15:00:00(ost. akt: 2018-05-30 13:58:29)
POWIAT\\\ W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym otwarto nową salę rehabilitacyjną. Będzie ona służyła wszystkim wychowankom placówki. Nową salę uroczyście otworzyli przecinając wstęgę starosta Leszek Dziąg i dyrektor SOSW Dorota Wiśniewska.
— Oprócz zabiegów przeprowadzanych w gabinetach rehabilitacyjnych służby zdrowia w ramach NFZ będą tutaj także nielimitowane zabiegi dla uczniów ośrodka — mówi starosta Leszek Dziąg. — Dzięki temu, w ramach tzw. wczesnego wspomagania, dzieci z problemami zdrowotnymi będą miały szansę na dodatkowe zabiegi.
Sala rehabilitacji została wyposażona w profesjonalny sprzęt do usprawniania ruchowego. Dostosowana jest do potrzeb dzieci uczęszczających do ośrodka, dzieci objętych zajęciami Wczesnego Wspomagania Rozwoju oraz dzieci z programu „Za życiem”.
— Profesjonalnie i nowocześnie wyposażona sala rehabilitacji jest powodem do dumy i satysfakcji — mówi Dorota Wiśniewska, dyrektor SOSW. — Jest także kolejnym krokiem na drodze stworzenia optymalnych warunków rozwoju naszych wyjątkowych uczniów.
W ramach zajęć prowadzona jest terapia m.in. metodą PNF, elementami metody NDT oraz kinesiotaping. Dodatkowo wykonywany jest masaż klasyczny, masaż urządzeniem aquavibron, a z zabiegów fizykalnych naświetlanie lampą sollux i okłady żelowe.
W przyszłości SOSW chce rozszerzyć rehabilitację o hydroterapię.

Nowoczesne wyposażenie
Sala posiada podwieszenie sufitowe uniwersalnego gabinetu usprawniania ruchowego, elektrycznie regulowaną kozetkę, bieżnię, orbitrek, rowerek stacjonarny, wioślarza treningowego, kształtki rehabilitacyjne, zestawy do ćwiczeń równowagi i koordynacji, piłki gimnastyczne, lustro korekcyjne, drabinki, materace i wiele innych pomocy terapeutycznych, które ułatwiają pracę z dzieckiem i pozwalają uatrakcyjnić zajęcia.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna volkswagena

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5