Powiat gotowy na przejazd kibiców

2018-05-23 12:00:00 (ost. akt: 2018-05-23 13:55:19)
POWIAT BRANIEWSKI\\\ Przygotowania do nadchodzących Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji były tematem wspólnego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Braniewskiego i Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Obrady odbyły się w szerokim gronie, uczestniczyli w nich nie tylko przedstawiciele służb mundurowych z powiatu braniewskiego, ale również samorządowcy i zaproszeni goście, których udział mógł być istotny z punktu zbliżającego się wydarzenia.
— Było to kolejne spotkanie poświęcone zagadnieniom związanym ze zbliżającym się mundialem i koniecznością z naszej strony właściwego przygotowania się do niego, oczywiście pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Przeanalizowaliśmy szereg zagrożeń, jakie mogą wyniknąć z faktu przemieszczania się przez przejścia graniczne dużych grup kibiców.
Uczestnicy spotkania zastanawiali się m.in. nad ewentualnymi skutkami wypadku na drodze S22 (droga prowadząca do polsko-rosyjskiego przejścia w Grzechotkach) i konieczności zorganizowania objazdów, czy też ewentualnym konsekwencjom spowodowanym utrudnieniami w przekraczaniu granicy. Istotne są również kwestie związane z np. dostarczeniem wody czekającym na wyjazd z Polski (ważne w przypadku upałów), czy zapewnienia szybkiej opieki medycznej.
O standardach postępowania z osobą niepełnosprawną i osobami niepełnoletnimi, zatrzymanymi podczas kontroli na przejściach granicznych poinformowali przedstawiciele Straży Granicznej i ośrodków pomocy społecznej.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5