Wiersze z zamiłowania do przyrody

2018-05-16 14:00:00(ost. akt: 2018-05-16 12:29:19)
POWIAT BRANIEWSKI\\\ Już po raz dziewiętnasty w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie zorganizowano Powiatowy Konkurs Recytatorski.
Temat tegorocznego konkursu to „Zwierzęta bohaterami wierszy dla dzieci”. Patronat nad konkursem objął Starosta Braniewski.
Jak w latach poprzednich, także i w tym roku, do konkursu zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki z przedszkoli z terenu powiatu braniewskiego.
— Konkurs to świetna promocja twórczości artystycznej wśród dzieci, to także rozwijanie wrażliwości ekologicznej — mówi wicestarosta braniewski Artur Mieczaniec. — Ze względu na temat konkursu wiele miejsca poświęcono również zamiłowaniu i szacunku do przyrody.
Uczestnicy podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe: klasy „0” oraz klasy I-III. Jury wyłoniło zwycięzców, przyznało także wyróżnienia. Ponadto dyrektor SOSW Dorota Wiśniewska przyznała 12 wyróżnień. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami za udział w konkursie i upominkami. Nagrody wręczyli wicestarosta Artur Mieczaniec i dyrektor SOSW Dorota Wiśniewska.
Fundatorem pucharów i głównych nagród było Starostwo Powiatowe w Braniewie.
Organizatorzy konkursu dziękują Starostwu Powiatowemu w Braniewie oraz Klubowi Wojskowemu 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Polski Stefana Batorego za pomoc w przygotowaniu konkursu.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5