Dalsza nauka? Tylko w Braniewie!

2018-04-19 12:00:00(ost. akt: 2018-04-19 10:18:19)
POWIAT BRANIEWSKI\\\ Już od kilkunastu lat Powiatowa Giełda Szkół, organizowana przez Starostwo Powiatowe w Braniewie pomaga młodym ludziom w podjęciu decyzji o dalszej edukacji. Tak też było tym razem.
Kilkuset młodych ludzi – tegorocznych absolwentów gimnazjów – odwiedziło budynek starostwa, aby dowiedzieć się, jaką ofertę przygotowano im w szkołach średnich powiatu braniewskiego.

— A oferta ta jest wyjątkowo bogata — mówi wicestarosta braniewski Artur Mieczaniec. — Każda szkoła jest inna, w każdej młodzież znajdzie coś dla siebie. Baza dydaktyczna jest rozbudowana i dobrze wyposażona. A młodzież – oprócz nauki – może skorzystać także z płatnych praktyk i staży w Polsce i za jej granicami.
Tradycyjnie już uczniowie zapoznali się nie tylko z ofertą szkół (przypomnijmy – to: Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Zawodowych i Liceum Ogólnokształcące), ale porozmawiali również z doradcami zawodowymi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w i Młodzieżowego Centrum Kariery działającego przy OHP w Braniewie oraz ze specjalistą ds. rozwoju zawodowego z Ośrodka Szkolenia Zawodowego OHP. Natomiast firma Meble Okmed Demko sp. j. zaprezentowała ofertę dotyczącą praktyk zawodowych dla uczniów planujących kształcenie zawodowe.

Obok placówek szkolnych na parkingu starostwa prezentowały się służby mundurowe: strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariusze Straży Granicznej w Braniewie i w Grzechotkach, żołnierze 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5