Komandosi z 9BBKPanc.

2017-11-29 13:00:00(ost. akt: 2017-11-29 13:10:08)
Maraton Komandosa\\\ Kapitan Piotr Szpigiel z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej już po raz czwarty zwyciężył w Maratonie Komandosa. Reprezentacja 9BBKPanc. wygrała także klasyfikację drużynową.
W Maratonie Komandosa wystartowali: zwycięzca kpt. Piotr Szpigiel, plut. Bartosz Kryske ( zajął 3. miejsce), mł. chor. Mariusz Sobierski (miejsce 36.), st.chor Mariusz Michno (miejsce 94.), ppor. Łukasz Kempiński (147) i Mieczysław Łyczakowski, były żołnierz 9BBKPanc. (352).

XIV edycja Maratonu Komandosa odbyła się w sobotę 25 listopada w Lublińcu. To najtrudniejszy maraton w Polsce – nietypowym utrudnieniem dla biegaczy jest pełne umundurowanie, wojskowe buty i plecak którego waga przekracza 10 kg. Nie zniechęca to najtwardszych śmiałków. W tym roku numery startowe odebrało 446 osób. Maraton ukończyło 424. zawodników, w tym 33 panie.
Kpt. Piotr Szpigiel z 9BBKPanc. pokonał trasę całego maratonu (42,2 km) z czasem: 03:01:45. Jako drugi na metę przybył Artur Pelo z 7 Brygady Obrony Wybrzeża ze Słupska (03:02:15).