Drogi to nasz priorytet

2017-10-25 13:00:00 (ost. akt: 2017-10-25 13:38:26)
Systematycznie poprawia się jakość dróg w powiecie braniewskim. Zarząd Powiatu Braniewskiego pozyskuje fundusze na kolejne remonty, dokładając także pieniądze z własnego budżetu.
Remonty dróg to nie tylko ich przebudowa i nowa nawierzchnia asfaltowa. Takie właśnie prace zostały w ostatnim czasie wykonane na odcinku Piele-Zagaje i Wyszkowo-Piotrowiec w gminie Lelkowo (położona tam została warstwa wyrównująca i ścieralna). Przebudowano także drogę w Wilknitach, w obrębie skrzyżowania (tu prace zostały przeprowadzone dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020).

Mniejsze, ale ważne
W powiecie braniewskim przeprowadzone zostały również inne inwestycje drogowe.
— To między innymi poprawa odwodnienia, wiążąca się z oczyszczeniem rowów przy drogach – prace takie wykonane zostały w Ławkach i Dębinach w gminie Wilczęta — mówi Mirosław Kudliński, etatowy członek Zarządu Powiatu Braniewskiego. — Wykonane zostały także prace na ul. Grota Roweckiego. Dzięki umocnieniu pobocza powstały tutaj dodatkowe miejsca postojowe.
Również w Braniewie poprawiono stan nawierzchni na ul. Świętokrzyskiej, wykonując tam jej uszczelnienie, poprzez położenie cienkiej warstwy bitumicznej.

Naprawy i utrzymanie
W Spędach (gm. Wilczęta) trzeba było naprawić wypłukane pobocze – uzupełnić je kruszywem kamiennym i uszczelnić grysem i emulsją.
Zajęto się także regulacją zapadniętych kratek kanalizacji deszczowej w jezdniach ulic w Braniewie, czy ścięciem zawyżonych poboczy i poprawą odwodnienia (na drodze Bornity-Augustyny, w gm. Pieniężno).
— Oprócz tych wszystkich wymienionych powyżej prac na bieżąco prowadzona jest wycinka krzaków i koszenie na całej szerokości pasów drogowych wzdłuż trasy rowerowej, jak również sprzątanie nawierzchni ulic — mówi Mirosław Kudliński.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5