Apartament przed Intertomem po drugiej kolejce

2017-10-10 09:34:48(ost. akt: 2017-10-10 09:37:37)

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

W drugiej kolejce Amatorskiej Piłki Nożnej im. trenera Czesława Staszczyńskiego drugie, kolejne i wysokie zwycięstwo zanotował lider - Apartament. Po wygranej w pierwszej kolejce 8:1 tym razem przodownik tabeli zwyciężył Oldboys Braniewo 5:1. Wygrały także ekipy Intertomu i Straży Pożarnej. Wszystkie te zespoły mają na koncie po sześć punktów.
W pierwszym meczu drugiej kolejki Straż Pożarna wysoko pokonała Żelazną Górę 6:2. Skutecznością w tej rywalizacji wyróżnił się Tomasz Gierko, który pokonał bramkarza rywali aż cztery razy. Po jednym trafieniu w pierwszej kolejce i w drugiej czterech, Gierko z dorobkiem pięciu goli prowadzi w klasyfikacji na króla strzelców. Po piętach depcze mu Mariusz Antosik z Apartamentu, który ma o jedną bramkę mniej. W najciekawszym spotkaniu tej kolejki Ekobłysk pokonał po zaciętej walce Rohnfried Team 3:2. Był to mecz stojący na bardzo dobrym poziomie, a szala zwycięstwa bądź remisu wahała się do ostatniego gwizdka sędziego. Nie doszedł do skutku trzeci mecz, gdyż trzy kontuzje w ligowym meczu piłkarzy Granicy Zagaje uniemożliwiły im konfrontację z WKS Lipowina. Nie miał problemu z wysokim zwycięstwem mistrz poprzedniej edycji BLAPN - Intertom wygrywając z OSP Wilczęta 4:1. Lider - Apartament także wysoko wygrał z Oldboys 5:1, a bogatym łupem bramkowym podzieli się po jednej bramce Szczypiński, Blejder, R. i M.Antosikowie oraz Chałupka. Młodszy z braci Antosików_ Mariusz ( obecnie A-klasowa Syrena Młynary) strzelił w lidze sumie cztery bramki i jest wiceliderem klasyfikacji na króla strzelców.
Już po dwóch kolejkach BLAPN widać, że poziom tej edycji będzie wyższy od poprzednich nie tylko ze względu na możliwość w grze IV-ligowców. Nawet te drużyny, które tak wysoko przegrywają w kolejnych meczach mogą sprawić niespodziankę.

Komplet wyników II. kolejki: Straż Pożarna - Żelazna Góra 6:2 ( bramki: Gierko-4, Słomiński i Suchocki po 1 oraz Szabliński-2), Ekobłysk - Rohnfried Team 3:2 ( Kuczyński-2, Maciejewski-1 oraz Rutkowski i Lewandowski po 1), Granica Zagaje - WKS Lipowina, przełożony na inny termin, Apartament - Oldboys Braniewo 5:1 (Szczypiński, Blejder, M. i R. Antosik, Chałupka po 1 oraz Jankowski), Intertom - OSP Wilczęta 4:1 ( L.Sorkowicz-2, Dzikoń i Zarzycki po 1 oraz Jarosławski 1).
Organizator ligi: Miejski Ośrodek Sportu "Zatoka" Braniewo.
Sędziował Jacek Ptak.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5