Zwycięstwa Zatoki II i Piasta, porażka Wałszy

2017-10-04 14:00:00(ost. akt: 2017-10-04 12:56:09)
W siódmej kolejce A klasy grupy drugiej na boisku przy ul. Botanicznej spotkał się lider - Syrena Młynary i wicelider-Zatoka II Gmina Braniewo. Gospodarze wygrali i awansowali na pierwsze miejsce. Wysoko wygrał na wyjeździe Piast Wilczęta, przegrała na własnym boisku Wałsza Pieniężno.
Mecz lidera z wiceliderem, jak na A klasę stał na niezłym poziomie i nie zabrakło w nim ciekawych akcji i dramaturgii. Tą ostatnią sama zafundowała sobie Zatoka, kiedy to przy stanie 2:1 w drugiej połowie gospodarze nie wykorzystali trzech doskonałych okazji i byłoby praktycznie po meczu. A tak trzeba był grać do końca, ale na bramce w Zatoce stał Tomasz Ptak-jeden z wyróżniających się aktorów tego spotkania i tylko raz, zresztą bez jego winy, sięgał do siatki. Goście objęli prowadzenie już w 8. minucie, ale po czternastu to braniewianie byli już na prowadzeniu po strzałach Patryka Szczypińskiego ( lob) i główki Łukasza Ptaka.
W sumie zwycięstwo rezerw Zatoki - zespołu trenera Jacka Ptaka było jak najbardziej zasłużone, a nagrodą jest fotel lidera.
Piast tylko w pierwszej połowie męczył się z Victorią. Po zmianie stron goście zdecydowanie poprawili skuteczność, a efektem tego były cztery gole. Worek z bramkami rozwiązał Wiktor Becmerowicz strzałem z dystansu, a kanonadę zakończył w ostatniej minucie Piotr Turczyk po dokładnym wykopie bramkarza Damiana Kabary.

Zatoka II Gmina Braniewo - Syrena Młynary 2:1 (2:1)
Bramki: 0:1 - (7), 1:1 - Szczypiński (13), 2:1 - Ł.Ptak (21)

Zatoka: T.Ptak - Klisz, Gruszka, Wileński, Blumerski, Hebda, Rutkowski, Statkiewicz ( 81 Wnuk), Borysiak, Szczypiński ( Bątkowski), Ł.Ptak ( 75 Pszczolowski).

Victoria Rychliki - Piast Wilczęta 0:4 (0:0)
Bramki: 0:1 - Becmerowicz (50), 0:2 - Augustyńczyk (64), 0:3 - Suczyk (68), 0:4 - Turczyk (90).

Piast: D.Kabara - Zakrzewski, Graczyk, Kaczmarczyk, Szurdak, Małejkyj (64 Lewandowski), Augustyńczyk, Turczyk, Gutowski (65 Ciszewski), Becmerowicz (80 Biliński), Suczyk ( 80 Woźniak).

Pozostałe wyniki: Jastrząb Ględy - Orzeł Ulnowo 0:4, Polonia Markusy - Czarni Małdyty 3:1, Wałsza Pieniężno - LKS Tyrowo 2:4. Pauzował Barkas Tolkmicko.

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna