Bieg Wokół Pasłęckich Murów Obronnych. Braniewianie pięć razy na podium

2017-08-16 13:06:42(ost. akt: 2017-08-16 13:11:45)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

W Pasłęku odbyła się VIII edycja Biegu Wokół Pasłęckich Murów Obronnych organizowanego z okazji Dnia Wojska Polskiego. W zawodach uczestniczyła liczna grupa biegaczy z Braniewa.
Tegoroczna trasa prowadziła ulicami: Chrobrego, Krasickiego, Mickiewicza i Osińskiego. Start i meta zawodów miały miejsce na Placu św. Wojciecha. Zawodnicy mieli do pokonania dystans ok. 10.2 km.

W biegu głównym wystartowało 97 zawodników. Najlepszy zawodnik Wycliffe Biwot pokonał dystans w czasie 31 min i 45 sek. Wśród kobiet najszybsza była aktualna Mistrzyni Polski seniorów na 10 km Katarzyna Rutkowska.

Bardzo dobrze poradzili sobie nasi zawodnicy, którzy w kategoriach wiekowych stawali na podium aż pięć razy. Magda Ingielewicz i Magda Kot zajęły kolejno 1 i 2 drugie miejsce w kategorii K30, natomiast Agnieszka Fidura była pierwsza w kategorii K40. Wśród panów Stefan Gołębiewski zajął trzecią pozycję w kategorii M40, a Ryszard Tarasiewicz był drugi w M60.