Wypadek na jachcie na Zalewie Wiślanym. Na pomoc ruszyła Straż Graniczna

2017-06-12 11:39:34 (ost. akt: 2017-06-12 11:43:06)

Autor zdjęcia: MOSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej pomogli 10 czerwca na Zalewie Wiślanym załodze polskiego jachtu, którego kierownik został ranny. Mężczyzna i kobieta będąca w szoku trafili do szpitala w Braniewie.
O potrzebie pomocy pięcioosobowej załodze jachtu znajdującego się w okolicach Fromborka olsztyńskie pogotowie ratunkowe powiadomiło Placówkę Straży Granicznej w Elblągu. Stamtąd informacja natychmiast trafiła do funkcjonariuszy z jednostki pływającej SG—007 Kaszubskiego Dywizjonu SG.

Ze zgłoszenia wynikało, że kapitan jachtu został ranny w obie nogi podczas odblokowania zaplątanej śruby. Mężczyzna poprosił o wsparcie w trakcie wchodzenia do portu we Fromborku, dlatego jeden ze strażników granicznych wszedł na pokład jachtu i pomógł bezpiecznie go wprowadzić i przycumować.

Funkcjonariusze Straży Granicznej opatrzyli mężczyznę z urazem nóg i udzielili pomocy kobiecie znajdującej się w szoku. Karetki pogotowia ratunkowego przewiozły obie osoby do szpitala w Braniewie.

kpt. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5