Wkrótce strażacy będą mieli swoje święto

2017-05-04 09:30:51 (ost. akt: 2017-05-04 09:38:06)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

Tradycyjnie już święto strażaków zarówno zawodowych jak również ochotników obchodzone jest 4 maja. W kościele katolickim w tym dniu przypada wspomnienie Św. Floriana, który jest również patronem strażaków.
Miesiąc maj to okres, w którym obchodzone są Dni Ochrony Przeciwpożarowej. W tym okresie strażacy organizują uroczystości, podczas których są odznaczani, wyróżniani i mogą zaprezentować się społeczności lokalnej. 

Tegoroczne powiatowe obchody DNIA STRAŻAKA odbędą się w Braniewie 7 maja (niedziela). Uroczystości rozpocznie msza święta w intencji strażaków, która odbędzie się w braniewskiej bazylice o godz. 12:15. Następnie w pobliżu kościoła odbędzie się akademia z okazji DNIA STRAŻAKA, na której wręczone będą odznaczenia, wyróżnienia, awanse i podziękowania dla osób wspierających pożarnictwo. Po akademii odbędzie się tradycyjnie przejazd kolumny wozów strażackich ulicami Braniewa. Organizatorami obchodów są Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Braniewie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Miesiąc maj to również okres, w którym grupy zorganizowane z przedszkoli oraz szkół mogą odwiedzić strażaków, zapoznając się ze sprzętem i wyposażeniem jednostki, a także codzienną służbą strażaka. Zgłoszenia chętnych grup przyjmuje dowództwo jednostki ratowniczo – gaśniczej pod numerem telefonu: 55 – 620 55 11.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5