Bezbramkowy remis Zatoki na ciężkim boisku

2017-04-18 12:15:00(ost. akt: 2017-04-18 12:35:57)

Cezary Ciepliński (pierwszy z lewej) - pechowy wykonawca rzutu karnego

Cezary Ciepliński (pierwszy z lewej) - pechowy wykonawca rzutu karnego

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

W 21. kolejce IV ligi Zatoka Braniewo zdobyła tylko jeden punkt remisując z Orlętami Reszel. Zdaniem wielu obserwatorów trzy punkty mogły trafić na konto zarówno jednej drużyny, jak i drugiej. W pierwszej rundzie na boisku w Reszlu także był remis 0:0.
Patrząc na zajmowane miejsca w ligowej tabeli faworytem tego meczu byli braniewianie (Zatoka szósta, Orlęta trzynaste). Jednak wiadomo, że z grą na własnym terenie zespołu trenera Pawła Karpowicza różnie bywa. Rywalizacja na boisku przy ul. Botanicznej nie zapowiadała się na łatwą dla obydwu ekip, gdyż praktycznie przez cały mecz murawa była nasiąknięta wodą, a miejscami stały nawet kałuże na skutek padającego deszczu.

W pierwszej połowie gospodarze nie wykorzystali doskonalej okazji, gdyż w 44. min. sędzia za zagranie ręką we własnym polu karnym przez obrońcę Orląt Patryka Wiensława podyktował słusznie "jedenastkę". Do piłki podszedł kapitan Zatoki Cezary Ciepliński i nie trafił w światło bramki. Piłka po jego strzale otarła się o słupek i wyszła za bramkę. Indywidualne akcje Łukasza Wolaka i Bogdana Wieliczko także nie przyniosły skutku. Ten najlepiej dryblujący duet Zatoki próbował zaskoczyć bramkarza rywali z dalszej odległości, ale bez efektu.

Goście mieli także dwie doskonałe okazje. Po strzałach Mateusza Kozonia i Łukasza Woźniaka od utraty goli gospodarzy uratowała poprzeczka.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5