Okradał mieszkania wchodząc przez okna balkonowe. Do włamań dochodziło w biały dzień

2017-04-10 09:37:28 (ost. akt: 2017-04-10 09:50:22)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Kryminalni z Braniewa zatrzymali 41-letniego mieszkańca Elbląga, który okradał mieszkania w Braniewie i Fromborku. Mężczyzna sprawdzał, czy właściciele są w domu, a następnie włamywał się podważając drzwi balkonowe. Z mieszkań kradł pieniądze i biżuterię. Do zdarzeń dochodziło w ciągu dnia, gdy domownicy byli w pracy.
41-latek z Elbląga usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem do dwóch mieszkań na terenie Braniewa i Fromborka. Mężczyzna został zatrzymany przez braniewskich policjantów z Wydziału Kryminalnego, którzy pracowali nad sprawą. Zgromadzony materiał dowodowy i policyjne ustalenia doprowadziły do przedstawienia mieszkańcowi Elbląga zarzutów, za które Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenia o kradzieży do mieszkań policjanci otrzymali w połowie marca br. Jak ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu kradzieży, do włamań dochodziło „w biały dzień”, gdy właściciele przebywali w pracy. Sprawca dostawał się do mieszkań przez podważenie drzwi balkonowych. Z mieszkań ginęły pieniądze i biżuteria. Skrupulatna i konsekwentna praca braniewskich kryminalnych przyniosła szybko efekty. 30 marca policjanci zatrzymali w Elblągu 41-latka, który trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy, zabezpieczone na miejscu ślady bezspornie potwierdziły ustalenia funkcjonariuszy. Sprawca przyznał się do kradzieży z włamaniem, a prokurator zastosował wobec niego tymczasowy środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Policjanci apelują! Jeżeli widzisz u nieobecnego sąsiada obce osoby – reaguj. Złodzieje wykorzystują fakt, że w ciągu dnia po osiedlu, klatce schodowej chodzi wiele osób. Liczą na osłabioną czujność, bowiem większość ludzi ma przekonanie, że złodziej przychodzi pod osłoną nocy. W tym przypadku sprawca wchodził do mieszkania, gdy w sąsiednim bloku trwały zewnętrzne prace remontowe.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Policjant okradł kantor #2224724 | 83.31.*.* 17 kwi 2017 16:46

  Jeden z dwóch zatrzymanych przez policję sprawców napadu na kantor w Dobrodzieniu jest funkcjonariuszem śląskiej policji. Do napadu, podczas którego padły strzały, doszło w środę rano. http://www.tvp.info/8334413/infor macje/polska/policjant-i-jego-kompan-nap adli-na-kantor/8327392/policjant-okradl- kantor/

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Braniewianka #2220684 | 82.177.*.* 10 kwi 2017 21:24

  Brawo Policja!!!!!!!!!!!!

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5