Zostań mistrzem w jedzeniu pączków!

2017-02-17 10:00:00 (ost. akt: 2017-02-17 10:31:36)
Zgodnie z tradycją w Tłusty Czwartek każdy powinien zjeść przynajmniej jednego pączka. A ile pączków można zjeść w pięć minut? O tym przekonamy się 23 lutego. Zapraszamy Was do rywalizacji — czekamy na zgłoszenia chętnych.
W Tłusty Czwartek organizujemy VI. Mistrzostwa Braniewa w jedzeniu pączków na czas. Odbędą się one tradycyjnie w Cukierni — Cocktail Barze „JAWO” przy ul. Traugutta w Braniewie o godz. 12.00.

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w rywalizacji. Czekamy na Wasze zgłoszenia — wyślijcie swoje imię i nazwisko (tylko osoby pełnoletnie!) oraz nr tel. na adres: braniewo@gazetaolsztynska.pl.

W Mistrzostwach weźmie udział 5 osób, dlatego mamy ograniczoną ilość miejsc. Na Wasze e-maile czekamy od piątku (17.02.) od godz. 13.00.

Zwycięzca otrzyma tort ufundowany przez Cukiernię — Cocktail Bar „JAWO”, który będzie mógł zamówić z okazji urodzin lub innego święta, a wszyscy uczestnicy upominki ufundowane przez Urząd Miasta w Braniewie i Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku mistrzostwa odbyły się 4 lutego. W pączkowej rywalizacji udział wzięły dwie zawodniczki — Karolina Góralska oraz jej siostra Agnieszka, a także Patryk Maciejewski, Jarosław Perkowski, Piotr Kowalik i Mateusz Rogowski. Dla każdego uczestnika zawodów Cukiernia — Coctail Baru „JAWO” przygotowała tacę z 10 pączkami oraz wodę. Czas na zjedzenie słodkości wynosił pięć minut.

Drugi rok z rzędu wygrał Patryk Maciejewski, który przybył do cukierni z liczą grupą kibiców. Zwycięzca pobił swój ubiegłoroczny rekord (8,25) i zjadł aż 9,7 pączka.

Drugie miejsce zajął Jarosław Perkowski z wynikiem 6,9 pączka. Trzecie miejsce należało do Piotra Kowalika, który zjadł 6 pączków. Tuż za nim był Mateusz Rogowski, który miał na swoim koncie 5,75 pączka.

Rekord padł także w rywalizacji pań. Ubiegłoroczny wynik (4,5) pobiła Karolina Góralska i zjadła 4,75. Drugie miejsce zajęła jej siostra Agnieszka, która zjadła 3,25. Rywalizacja między uczestnika była zacięta, uczestnicy walczyli dosłownie do ostatniego kęsa.

Właściciel Wojciech Bornus pogratulował wszystkim zawodnikom dzielnej postawy i wręczył im na drogę dużą paczkę z pączkami. Mistrza zaprosił, aby w dowolnym terminie odebrał jeszcze w nagrodę tort, który będzie mógł zamówić z okazji urodzin lub innego święta.

— Na Tłusty Czwartek tradycyjnie przygotowujemy pączki z marmoladą różaną, truskawkową, nadzieniem budyniowym i czekoladą. Robione są one w sposób tradycyjny, bez konserwantów. Każdy łasuch znajdzie coś dla siebie. Każdego dnia oprócz pączków przygotowujemy dla naszych klientów nadziewane bułeczki, chrusty, torty i ciasta itp. — mówi Wojciech Bornus.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5