Silnie powiało. Strażacy mieli pełne ręce roboty

2016-12-28 09:17:58 (ost. akt: 2016-12-28 11:41:47)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

We wtorek (27 grudnia) braniewscy strażacy odnotowali kilkadziesiąt zdarzeń związanych z usuwaniem skutków działania silnego wiatru. Front atmosferyczny w postaci orkanu BARBARA skutkował licznymi interwencjami na terenie Braniewa oraz powiatu braniewskiego.
Jednostki straży pożarnej usuwały z dróg przewrócone drzewa, które blokowały ruch. Dodatkowo ratownicy wzywani byli do pomocy w zabezpieczeniu obiektu produkcyjnego na którym wiatr zerwał część poszycia. Również niezbędna okazała się pomoc w ściągnięciu ocieplenia, które oderwało się od ściany budynku mieszkalnego i spadło na dach sąsiedniego. Styropian został zsunięty z dachu a rynna oraz dachówki zabezpieczone przez strażaków. W działaniach ratowniczych niezbędne okazało się wykorzystanie podnośnika hydraulicznego.

W pobliżu Żugień strażacy-ochotnicy usuwali przewrócone drzewo, które zablokowało torowisko i ruch na linii kolejowej.

W Braniewie strażacy wzywani byli do usunięcia zerwanej reklamy, uszkodzonego drogowskazu oraz oderwanej blachy na budynku wielorodzinnym.

Oprócz usuwania skutków działania silnego wiatru strażacy również gasili pożar poddasza w budynku jednorodzinnym w Braniewie. Dzięki szybkiej interwencji udało się zapobiec zniszczeniu przez ogień konstrukcji dachu budynku.

Mundurowi udzielali również pomocy mężczyźnie, który wydobyty został z rzeki Pasłęki przy ulicy Portowej w Braniewie. 

W działaniach ratowniczych uczestniczyli strażacy z Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażacy –ochotnicy z Braniewa, Fromborka, Wilcząt, Płoskini, Pieniężna, Zagaj, Lipowiny, Dąbrowy, Lelkowa.

Strażacy zwracają się z apelem o zachowanie ostrożności podczas gwałtownych opadów atmosferycznych oraz silnego wiatru.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

 

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5