Przedszkolaki odwiedziły strażaków

2016-05-06 09:48:08(ost. akt: 2016-05-06 10:01:05)
Oprócz możliwości zapoznania ze sprzętem i zawodem strażaka największym zainteresowaniem cieszył się podnośnik hydrauliczny oraz możliwość założenia hełmu strażackiego i polanie wody

Oprócz możliwości zapoznania ze sprzętem i zawodem strażaka największym zainteresowaniem cieszył się podnośnik hydrauliczny oraz możliwość założenia hełmu strażackiego i polanie wody

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

Tradycyjnie miesiąc maj jest okresem, w którym obchodzone są Dni Ochrony Przeciwpożarowej i wtedy właśnie najczęściej strażaków odwiedza młodzież i dzieci z braniewskich szkół oraz przedszkoli.
W trakcie zwiedzania poza możliwością zapoznania się ze sprzętem wraz z omówieniem jego wykorzystania strażacy udzielą informacji na temat podejmowanych przez PSP działań ratowniczych, szeroko rozumianej profilaktyki przeciwpożarowej i zasad postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego zagrożenia.

W czwartek (5 maja) strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie. Oprócz możliwości zapoznania ze sprzętem i zawodem strażaka największym zainteresowaniem cieszył się podnośnik hydrauliczny oraz możliwość założenia hełmu strażackiego i polanie wody.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5