Turniej Motoryzacyjny. Wyłoniono zwycięzców powiatowych eliminacji

2016-04-21 09:02:13(ost. akt: 2016-04-21 09:24:02)

Autor zdjęcia: Archiwum starostwa

W Zespole Szkół Zawodowych w Braniewie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W turnieju wzięły udział 3-osobowe drużyny reprezentujące wszystkie szkoły ponadgimnazjalne powiatu braniewskiego.
Celem rozegranego turnieju było min: popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Organizatorami turnieju na etapie powiatowym było Starostwo Powiatowe w Braniewie przy współudziale: Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu, Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, Powiatowego Centrum Medycznego w Braniewie oraz Ośrodka Nauki Jazdy Henryka Filipka z Braniewa.

Turniej składał się z rozwiązywania testów: z wiedzy o motoryzacji, testu skrzyżowań, testu z historii motoryzacji, sprawdzianu wiedzy z udzielania pomocy przedlekarskiej oraz z konkurencji technicznych rozgrywanych na placu manewrowym tj. z umiejętności przygotowania pojazdu do jazdy oraz konkurencji jazdy sprawnościowej samochodem z tzw. talerzem Stewarta.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji i podliczeniu punktacji, Sędzia Główny – przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji mł. aspirant Maciej Suchecki, ogłosił oficjalne wyniki. Zwycięzcami turnieju została drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych z Braniewa w składzie: Szymon Kołodziejczyk, Michał Kucko i Adrian Matwiejczyk. Opiekunem drużyny była Pani Agnieszka Borysewicz Filipek.
Kolejne miejsca zajęły drużyny z: Liceum Ogólnokształcącego w Braniewie, Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Pieniężnie oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Braniewie.

Uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Braniewie, Burmistrz Braniewa, Burmistrz Pieniężna oraz WORD w Elblągu. Nagrody wręczał przybyły na turniej Dyrektor WORD w Elblągu Marek Fabiański w asyście V-ce Dyrektora ZSZ mgr Anny Zdrojewskiej oraz Sędziego Głównego Macieja Sucheckiego.

W imieniu Starosty Braniewskiego Leszka Dziąga głos zabrał Zbigniew Kędziora, który podziękował uczestnikom za aktywny udział w turnieju i wręczył upominki od Starosty osobom współorganizującym tegoroczny turniej: Maciejowi Sucheckiemu, Adamowi Kusińskiemu, Henrykowi Filipkowi oraz instruktorom nauki jazdy Bogdanowi Halickiemu i Markowi Kozakiewiczowi.

Zwycięska drużyna będzie reprezentować powiat braniewski w finale wojewódzkim, który rozegrany zostanie w Lidzbarku Warmińskim.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5