Finał Powiatowy BRD Szkół Podstawowych

2016-04-14 13:54:36(ost. akt: 2016-04-14 14:06:04)

Autor zdjęcia: Archiwum starostwa

W Gimnazjum nr 2 w Braniewie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych.
Organizatorami turnieju było Starostwo Powiatowe w Braniewie przy współudziale: Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu, Komendy Powiatowej Policji w Braniewie oraz Powiatowego Centrum Medycznego w Braniewie.

Celem Turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa i działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu oraz inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Turniej składał się z: rozwiązywania testów z przepisów ruchu drogowego, sprawdzania wiedzy z udzielania pomocy przedmedycznej oraz jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz po torze przeszkód.

W turnieju Szkół Podstawowych wzięły udział 4-osobowe drużyny (dwie dziewczynki i dwóch chłopców) reprezentujące Szkoły Podstawowe z terenu Powiatu Braniewskiego. Po rozegraniu wszystkich konkurencji komisja sędziowska podliczyła wyniki współzawodnictwa. Sędzia Główny - przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji młodszy aspirant Maciej Suchecki, ogłosił oficjalne wyniki.

Zwycięzcą turnieju wśród Szkół Podstawowych została drużyna ze Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Płoskini w składzie: Izabela Cichocka, Ilona Grabowiecka, Mikołaj Piela i Mateusz Stolarz. Opiekun drużyny Pan Krzysztof Woźny.

Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie, a trzecie miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Braniewie.

Uczestnicy turnieju otrzymali od organizatorów atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Braniewie, WORD w Elblągu, Burmistrzów Miasta Braniewa i Pieniężna oraz Wójtów Gminy Braniewo i Gminy Płoskinia.

Organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom, a także osobom zaangażowanym w organizację tegorocznego turnieju: Dyrektor Grażynie Szklarek, mł. aspirantowi Maciejowi Sucheckiemu, ratownikowi medycznemu Adamowi Kusińskiemu oraz opiekunom drużyn.

Zwycięska drużyna będzie reprezentować Powiat Braniewski w finale wojewódzkim.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5