Na spotkaniu szkolnych koordynatorów doradztwa zawodowego

2016-04-08 10:02:34(ost. akt: 2016-04-08 10:11:07)

Autor zdjęcia: Archiwum starostwa

W Starostwie Powiatowym w Braniewie odbyło się spotkanie szkolnych koordynatorów doradztwa zawodowego, wychowawców klas III i przedstawicieli instytucji świadczących usługi poradnictwa zawodowego powiatu braniewskiego. W spotkaniu wziął udział Starosta Braniewski Leszek Dziąg oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Braniewskiego.
Celem spotkania było udzielenie informacji dotyczących rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Braniewskiego. Przedstawione zostały m.in.: struktura szkolnictwa ponadgimnazjalnego, wymogi rekrutacyjne szkół naszego powiatu, proponowane kierunki kształcenia i rozszerzenia, omówienie roli szkoły i PP – P w zakresie wspierania uczniów w budowaniu i realizacji kariery edukacyjnej oraz zawodowej – szczególnie w aspekcie pomocy uczniom klas III w wyborze dalszego kształcenia, a także przedstawienie zapotrzebowania na określone zawody na lokalnym rynku pracy.

Organizatorami i prowadzącymi spotkanie byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Braniewie, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej i Powiatowego Urzędu Pracy w Braniewie.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5