Gimnazjaliści podsumowali Akcję UNICEF. W tym roku wsparli dzieci z Mali

2016-04-01 10:37:16(ost. akt: 2016-04-05 09:29:02)
Uczniowie i nauczyciele  przygotowywali ozdoby i kartki świąteczne  na Boże Narodzenie i Wielkanoc, które potem były sprzedawane w niedzielę w Bazylice Mniejszej  i Kościele Św. Krzyża w Braniewie

Uczniowie i nauczyciele przygotowywali ozdoby i kartki świąteczne na Boże Narodzenie i Wielkanoc, które potem były sprzedawane w niedzielę w Bazylice Mniejszej i Kościele Św. Krzyża w Braniewie

Autor zdjęcia: Archiwum Gimnazjum nr 2 w Braniewie

Gimnazjum nr 2 w Braniewie już od 9 lat uczestniczy w międzynarodowej akcji UNICEF. W ciągu tych lat gimnazjaliści zbierali pieniądze dla dzieci w Sierra Leone, Kongo, Somalii, Haiti, Togo. W każdym roku wspierali różne działania UNICEF. Za zebrane pieniądze kupowali szczepionki, przybory edukacyjne, wspomagali budowanie studni głębinowych, podstawową opiekę medyczną czy zbiórkę na racje żywnościowe.
Zaangażowanie uczniów i nauczycieli było ogromne. W ciągu tych 9 lat zebrali około 10 tysięcy złotych. W pierwszych latach działalności organizowali zbiórki w mieście oraz szukali sponsorów. Uczennice klasy III przygotowywały prezentacje multimedialne na temat działań UNICEF i akcji z danego roku.

W pierwszym roku działania szkoła została wyróżniona, bo na podsumowanie akcji przyjechała do gimnazjum Ambasador Akcji UNICEF, Małgorzata Foremniak.

Potem uczniowie i nauczyciele sami włączyli się w przygotowania. Uczniowie szyli lalki, przygotowywali kartki świąteczne i inne ozdoby na święta, które potem były sprzedawane w szkole i w mieście. Wykonano 50 lalek, które sprzedawano 21 grudnia ubiegłego roku na Spotkaniu Czterech Kultur – Wigilii Miejskiej przy Bazylice Mniejszej w Braniewie. Dodatkowo wolontariusze wraz z Agatą Iluk – Kaszą sprzedawali lalki, kartki i sianko przed Kościołem Św. Krzyża w Braniewie. Za swoją działalność Gimnazjum nr 2 w Braniewie otrzymało Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki i podziękowanie organizacji UNICEF Polska.

W bieżącym roku główne hasło akcji to „Mali uczniowie idą do szkoły”. Zebrane pieniądze będą wsparciem dla dzieci w Mali. Przygotowania do działań związanych ze zbiórką pieniędzy, pod opieką Katarzyny Malesy, trwały w szkole od listopada. Uczniowie i nauczyciele przygotowywali ozdoby i kartki świąteczne na Boże Narodzenie i Wielkanoc, które potem były sprzedawane w Bazylice Mniejszej i Kościele Św. Krzyża w Braniewie. Uczniowie i nauczyciele z wielkim zaangażowaniem zachęcali mieszkańców Braniewa do wsparcia dzieci z Mali. Po podsumowaniu okazało się, że udało się zebrać 1689,43 złotych, które zostaną przekazane UNICEF. To wspaniały akt pomocy okazany dzieciom przez uczniów tej szkoły.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5