Piknik matematyczny w gimnazjum

2016-03-31 08:44:54(ost. akt: 2016-03-31 09:35:03)
Matematycy sklejali modele brył platońskich. Dwudziestościany i dwunastościany foremne zawładnęły młodymi naukowcami

Matematycy sklejali modele brył platońskich. Dwudziestościany i dwunastościany foremne zawładnęły młodymi naukowcami

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

17 marca w całym kraju odbyła się kolejna edycja międzynarodowego konkursu „Kangur Matematyczny”. W tym dniu w Gimnazjum nr 1 w Braniewie, po raz kolejny, zorganizowano Święto Matematyki. Miłośnicy królowej nauk z „jedynki” zorganizowali Piknik Naukowy, na który zaprosili swoich młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 3 i 6.
Najmłodsi adepci nauk ścisłych zapoznali się z liczbą π , którą zaprezentowali im uczniowie gimnazjum w formie przedstawienia teatralnego. Święto liczby π obchodzone jest 14 marca głównie w ośrodkach akademickich i szkolnych. Datę wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozwinięcia dziesiętnego tej liczby 3,14.

Potem matematycy sklejali modele brył platońskich. Dwudziestościany i dwunastościany foremne zawładnęły młodymi naukowcami, niektórzy wykonali kilka modeli. Kolejny etap to maraton krzyżówek matematycznych.

Nad prawidłowym przebiegiem warsztatów czuwali starsi koledzy z gimnazjum, którzy pełnili rolę ekspertów. Każdy uczestnik Święta Matematyki otrzymał pamiątkowy dyplom. Nad całością czuwały nauczycielki matematyki: Magdalena Nowakowska i Jadwiga Dąbrowska.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. trójkąt #1969340 | 88.220.*.* 5 kwi 2016 21:39

    brawo pani J.D.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Pitagoras #1968775 | 88.220.*.* 5 kwi 2016 10:08

    ścisłych umysłów brakuje , więc jak najbardziej ciekawa zachęta do nauki matematyki - coś innego - gratuluję !

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5