Pojechali na wycieczkę, aby poznać magię telewizji i prawdziwą historię Baltica

2016-03-21 09:41:11(ost. akt: 2016-03-21 09:53:33)

Autor zdjęcia: Anna Kaczmarzewska

Uczniowie klasy II d Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie, pod opieką wychowawczyni Anny Kaczmarzewskiej, Katarzyny Kapusty i Joanny Bartosiak, wybrali się na wycieczkę do Elbląga. W ramach zajęć projektowych edukacji czytelniczo- medialnej odwiedzili Telewizję Elbląską i Bibliotekę Elbląską.
Podczas pobytu w telewizji poznawali pracę reporterów, redaktorów i operatorów kamer. W tajemniczym, wirtualnym studiu mogli obserwować sposób tworzenia różnorodnych programów i poznać magię telewizji. Mieli też okazję spróbować swoich sił przed kamerą wczuwając się w rolę prezentera.

Na zakończenie spotkania z pracownikami telewizji uczniowie przekazali pozdrowienia widzom Telewizji Elbląskiej i mieszkańcom Braniewa, co można obejrzeć na stronie http://www.tv.elblag.pl/wiadomosci/42814,wycieczka-z-braniewa.

Następnie udali się do Biblioteki Elbląskiej, gdzie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez panie z czytelni. Temat spotkania dotyczył bezpiecznych zabaw zimowych i zasad prawidłowego opiekowania się zwierzętami na przykładzie psa Baltica. Uczniowie słuchali opowiadania pani bibliotekarki o prawdziwej historii kundelka, który pływał na krze Bałtyku i został uratowany przez polskich badaczy. Oglądali prezentację multimedialną dotyczącą przygód psa. Z brystolu i krepiny wykonali postać psa Baltica- głównego bohatera zajęć.

Iskierką szczęścia uczniowie pożegnali się z paniami prowadzącymi. Wzbogaceni o nowe doświadczenia i wzruszające przeżycia powrócili do szkoły.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AKSP6

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ZUN #1959589 | 77.252.*.* 22 mar 2016 14:02

    Czy TV w Elblągu działa tak samo ja w Braniewie, to znaczy jak "fotoplastikon" z czasów przedwojennych. Chce się zobaczyć jakieś wydarzenia aktualne , a pokazuje się starosta o niezbyt sympatycznej twarzy. Niech dzieci sie uczą jak działa "NORMALNA " TV to może i u nas też powstanie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5