Braniewianie znów udowodnili, że mają wielkie serca

2016-03-17 12:00:00 (ost. akt: 2016-03-17 13:21:42)

Autor zdjęcia: Rafał Jakimczuk

Ponad 25 tys. złotych udało się zebrać podczas zabawy "Kto da więcej" w trakcie dziewiątego koncertu charytatywnego na rzecz dzieci walczących z chorobą nowotworową. Te pieniądze oraz dobrowolne datki na rzecz fundacji sfinansują dwutygodniowe kolonie Wakacyjna Kropla Szczęścia dla dzieci będących w trakcie i po zakończeniu choroby.
Głównym punktem koncertu odbywającego się w Braniewskim Centrum Kultury była zabawa "Kto da więcej?", w którą zaangażowały się zaproszone gwiazdy. W rolę prowadzących wcielili się aktorzy Piotr Miazga i Mariusz Drężek oraz dziennikarka Anna Matusiak-Rześniowiecka. Dzięki ich staraniom datki przekazywane przez publiczność za biżuterie, obrazy i inne gadżety były bardzo wysokie. Każdy obecny na sali mógł nabyć m.in.: torebkę, biżuterię i książkę przekazaną przez aktorkę Małgorzatę Kożuchowską, portfel aktorki Katarzyny Zielińskiej, szal dziennikarki Marzeny Rogalskiej, nartę z autografami skoczków narciarskich, rejs jachtem po Zatoce Puckiej, a nawet krowę... taka rzeźba, pomalowana przez pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka przyjechała do Braniewa prosto z placu zabaw mieszczącego się przy warszawskim szpitalu. Kolorowa krowa cieszyła się bardzo dużym powodzeniem i ostatecznie zapłacono za nią 2500 zł. Równie zacięta była walka o biżuterie. Dzięki samej tylko zabawie "Kto da więcej" udało się uzbierać ponad 25000 zł.

Podczas dziewiątego koncertu na rzecz Fundacji Nasze Dzieci nie zabrakło gwiazd znanych z telewizji. Oprócz Piotra Miazgi, Mariusza Drężka i Anny Matusiak-Rześniowieckiej swoim występem zachwyciła Leila Sport Club znana z programu "Mam Talent". Na scenie zaprezentował się również iluzjonista Przemysław Lieske. Jego popisy wywoływały zaskoczenie oraz salwy śmiechu na sali. Podczas niektórych pokazów asystowali mu braniewianie. Podczas koncertu wystąpił tradycyjnie Tomasz Owczarek, który zaprezentował hymn fundacji i piosenkę skomponowaną specjalnie dla Piotrusia — syna organizatora koncertu Piotra Śliwiaka. Ogromny zachwyt publiczności wzbudził występ Aidy Nikolachuk, zwyciężczyni ukraińskiego X Factora, która do Braniewa przybyła na zaproszenie Pawła Micorka. Wokalistka zachwyciła fanów w swoim kraju interpretacją piosenki Kołysanka podczas castingu do programu. Wtedy jej występ został przerwany przez dwóch jurorów podejrzewających playback, którzy zaproponowali dalsze wykonanie a capella, co też uczyniła, wzbudzając uznanie. Po sobotnim koncercie i wokalnym popisie Aida z całą pewnością zyskała wielu fanów także w Braniewie. Jej występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Lecz to nie koniec atrakcji. Kolejny raz w jednej z sal BCK przygotowano plac zabaw dla najmłodszych. Podczas gdy rodzice oglądali występy ich pociechy nie nudziły się. Miały do dyspozycji trampoliny, zjeżdżalnie, drabinki oraz całą masę innych atrakcji.

Pieniądze z zabawy "Kto da więcej?" oraz dobrowolne datki na rzecz fundacji sfinansują dwutygodniowe kolonie Wakacyjna Kropla Szczęścia dla dzieci będących w trakcie i po zakończeniu choroby nowotworowej. Natomiast od tego roku 10 proc. z uzbieranej kwoty zostanie przekazane na leczenie potrzebujących dzieci z Braniewa.Pierwszy koncert odbył się 9 lat temu. Mały Piotruś — syn organizatora koncertu Piotra Śliwiaka — chorował wtedy na raka. W dowód wdzięczności za leczenie na oddziale onkologicznym Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie tata Piotrusia, a także Dariusz Frąckiewicz i ich koledzy ze Stowarzyszenia Nasze Braniewo postanowili zorganizować koncert, aby wspomóc oddział. Piotrusia nie ma już wśród nas, ale koncerty są organizowane, a zebrane pieniądze pomagają innym dzieciom.

Pamięci Piotrusia:

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5