2016-03-15 09:33:16(ost. akt: 2016-03-15 09:34:49)
Trener Paweł Karpowicz miał kilka uwag w przerwie meczu

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

Piłkarze IV-ligowej Zatoki Braniewo rozegrali przedostatni sparing przed inauguracją rozgrywek rundy wiosennej. Na boisku w Bemowiźnie pokonali bardzo wysoko juniorów Stomilu Olsztyn grających w Centralnej Lidze Juniorów.
Pierwszego gola Zatoka zdobyła już w 12 minucie, kiedy to Daniel Komorowski w pierwszym przypadku przegrał pojedynek z bramkarzem Stomilu, ale po odbiciu przez niego piłki trafiła ona wprost pod nogi napastnika Zatoki i za chwilę po strzale z ok. 12 metrów było 1:0. Na drugą bramkę garstka kibiców w Bemowiźnie czekała aż do 42 minuty. Wtedy to Łukasz Wolak główką z bliska pokonał golkipera olsztynian.

Po zmianie stron olsztyńska młodzież opadła z sił, a Zatoka zagrała niezwykle skutecznie. Już w 49. nowy nabytek Zatoki Nikodem Szalkowski (poprzednio Rodło Kwidzyn) główką podwyższył na 3:0, a dwie minuty później Piotr Lewandowski będąc w polu karnym skierował piłkę do siatki z ok. 14 metrów. Na 5:0 podwyższył Marcin Śniegocki strzałem zza linii pola karnego, a swoją dobrą grę podkreślił Szalkowski zdobywając drugiego gola po akcji kolegów z linii ataku. Po indywidualnej akcji Wolaka w 66 min. było już 7:0, a ósme trafienie było dziełem Śniegockiego. Prowadząc 8:0 w defensywie Zatoki nastąpiło rozluźnienie szyków obronnych, a efektem tego były dwie stracone bramki, na które młodzież z Olsztyna za ambicję całkowicie zasłużyła.

Zatoka Braniewo — Stomil (juniorzy) Olsztyn 8:2 (2:0)
Bramki: 1:0 — Komorowski (12), 2:0 — Wolak (42), 3:0 — Szalkowski (49), 4:0 — Lewandowski (51), 5:0 — Śniegocki (59), 6:0 — Szalkowski (61), 7:0 — Wolak (66), 8:0 — Śniegocki (71), 8:1, 8:2 — (79,80)

Zatoka: Ptak (65 Sadowski) — Niewiadomski (70 Talapin), Ciepliński, Wieliczko, Łacman (20 Szpakowski), Wolak, Jakimczuk, Śniegocki, Lewandowski (57 Rutkowski), Szalkowski (73 Budny), Komorowski (68 Szczypiński).

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna