Na ciekawych warsztatach w Olsztynie

2016-02-29 09:45:25(ost. akt: 2016-02-29 10:13:09)
W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję wykonać własne preparaty z bakterii pochodzących między innymi z jogurtu, własnych dłoni czy nawet z wydychanego powietrza

W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję wykonać własne preparaty z bakterii pochodzących między innymi z jogurtu, własnych dłoni czy nawet z wydychanego powietrza

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Kasa IIb o profilu biologiczno - chemicznym z Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie udała się na warsztaty organizowane w ramach Dni Otwartych przez Wydział Nauk o Środowisku Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.
W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję nie tylko obejrzeć mikroorganizmy spod szkła mikroskopu, ale także wykonać własne preparaty z bakterii pochodzących między innymi z jogurtu, własnych dłoni czy nawet z wydychanego powietrza.

Licealiści mogli przyjrzeć się również z bliska laboratorium Katedry Mikrobiologii Środowiskowej „po brzegi” wypełnionym specjalistycznym sprzętem.

Uczestnictwo w Dniach Otwartych Wydziału dało możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej w szkole, a interesujące wykłady poszerzyły horyzonty uczniów.

Aleksandra Kisiel


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5