Harcerze szkolą nowych ratowników

2016-02-01 09:38:36 (ost. akt: 2016-02-01 09:49:57)

Autor zdjęcia: Inspektorat Ratowniczy Chorągwi Gdańskiej ZHP

Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy jest jedną z kilku form kształcenia zorganizowaną w czasie ferii w ramach Braniewskiej Akcji Szkoleniowej. W kursie udział biorą harcerze z całej Polski m.in. z Braniewa, Olsztyna, Ełku, Iławy, Brodnicy, Torunia i Poznania. Głównym celem wspólnej pracy instruktorów oraz kursantów będzie zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznego wykonywania podstawowych zabiegów ratujących życie.
W czasie zimowych ferii braniewscy harcerze postawili na podnoszenie swoich umiejętności. Od 27 stycznia w Wędrowniczym Kursie Pierwszej Pomocy organizowanym w obiektach Zespołu Szkół Budowlanych przez Harcerski Klub Ratowniczy "Puls" udział bierze 24 harcerzy z całej Polski.

W programie ponad 32- godzinnego kursu uczestnicy znajdą m.in. zajęcia z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego, urazów i obrażeń ciała, stanów bezpośredniego zagrożenia życia i innych.

Przez pięć dni oprócz wykładów i zajęć teoretycznych, kursantów czekają liczne ćwiczenia praktyczne i specjalnie pozorowane symulacje, dzięki którym będą oni mieli możliwość praktycznego sprawdzenia wcześniej zdobytej wiedzy.

Osoby, które pozytywnie ukończą kurs cieszyć się będą mogły tytułem "Ratownika ZHP".

phm. Adam Kusiński
Szef Harcerskiego Klubu Ratowniczego "Puls"

Fot. Harcerski Klub Ratowniczy "Puls" w Braniewie
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Fot. Harcerski Klub Ratowniczy "Puls" w Braniewie
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Fot. Harcerski Klub Ratowniczy "Puls" w Braniewie
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: hkrpuls

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5