Dzień sportu w „trójce”

2015-10-05 12:00:00(ost. akt: 2015-10-05 22:47:44)

Uczniowie spróbowali swoich sił w zaproponowanej dyscyplinie

Uczniowie spróbowali swoich sił w zaproponowanej dyscyplinie

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

W piątek (25.09.) w ramach kampanii ogólnoeuropejskiej "Move Week 2015" w Szkole Podstawowej nr3 w Braniewie zorganizowano Tydzień Sportu. Uczniowie trzech klas szóstych z pomocą nauczycieli w-f i chętnych rodziców przeprowadzili trzy lekcje z różnych dyscyplin sportu. Był baseball, piłka nożna i taniec. Szkoła w ramach kampanii otrzymała zestaw sprzętu sportowego.
Uczniowie i goście podczas lekcji poznali historie i zasady każdej gry. Uczestniczyli też w lekcji pokazowej, a następnie mogli spróbować swoich sił w zaproponowanej dyscyplinie.

Po "porcji sportu" odbyło się specjalne spotkanie, które było świetną okazją do poruszenia tematu właściwiej diety – jak ważnym jest elementem prawidłowego rozwoju dziecka i prawidłowego funkcjonowania organizmu dorosłej osoby, co prawidłowe odżywianie nam może dać, a jakie konsekwencje ma niewłaściwa dieta.
Organizatorzy zachęcili też wszystkich do dyskusji na temat nowych zasad żywieniowych w szkolnych sklepikach.
Po dniu pełnym wrażeń dzieci i rodzice wspólnie przeszli przez PZU Trasę Zdrowia. Potem pobawili się "jak za dawnych lat". Rodzice zaprezentowali najmłodszym grę w kamień, chowanego, podchody, gumę, klasy, baba Jaga patrzy itp. Oprócz kreatywnej zabawy i wspólnie spędzonego czasu z rodzicami dzieci wzbogaciły się o nowe propozycje zabaw z rówieśnikami.

Celem zajęć była promocja sportu, udowodnienie uczniom, że w-f jest ciekawym a zarazem bardzo ważnym przedmiotem w szkole. Rodzice i uczniowie otrzymali również informacje o dostępności zajęć w mieście, harmonogram wszelkich sekcji, które mogą pomóc w odkryciu młodych talentów.

W osiągnięciu sportowych celów pomogła Fundacja "ŻÓŁTY SZALIK", która wspomogła organizatorów przy: informowaniu lokalnych mediów o działaniu, zaproszeniu gości na lekcje pokazowe, oraz gościa który poprowadził rozmowę na temat prawidłowego odżywiania się. Ponad to Fundacja pomogła w przygotowaniu wyjścia na PZU Trasę Zdrowia.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5