Tomasz Ptak bronił, Piotr Rutkowski strzelił

2015-06-15 14:30:29(ost. akt: 2015-06-15 14:33:37)

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

W przedostatniej kolejce sezonu 2014/2015 Zatoka Braniewo pokonała na własnym boisku Polonię Pasłęk 1:0. Zatoka w ligowej tabeli awansowała na szóste miejsce z szansą nawet na czwarte na koniec ligi.
W pierwszej połowie Zatoka jednak przeważała mając zdecydowanie więcej okazji do zdobycia bramki. Bramkarz Polonii był częściej w posiadaniu piłki. Tomasz Ptak — bramkarz Zatoki w pierwszych 45 minutach mocno się nudził. W 6 min. Łukasz Wolak praktycznie mając przed sobą tylko golkipera rywali trafił piłką prosto w nogi po czym był tylko rzut rożny. Później jeszcze braniewianie próbowali zaskoczyć strzałami z dalszej odległości, ale bez efektu.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej ciekawa. W 50 min. po faulu Rosjanina Michaiła Talapina sędzia słusznie podyktował rzut karny dla gości. Tomasz Ptak w ładnym stylu obronił uderzenie z 11 metrów i nadal był bezbramkowy remis. W 53 min. Ptak pokazał jeszcze lepszą paradę piąstkując piłkę, która zmierzała prosto do siatki w górny róg. W 55 min. Piotr Lewandowski opuścił boisko, a jego miejsce zajął jego imiennik Rutkowski. Posunięcie trenera Pawła Karpowicza było strzałem w 10. Właśnie ten zawodnik w 78 min. po podaniu Tomasza Szpakowskiego umieścił płaskim strzałem z dystansu piłkę w siatce. W 81 min. strzelec bramki mógł wpisać się drugi raz na listę snajperów, ale po jego uderzeniu z dystansu piłka minęła słupek tuż obok. Polonia próbowała wyrównać, ale zawsze na posterunku była defensywa Zatoki i najjaśniejszy jej punkt-bramkarz Tomasz Ptak.

Zatoka Braniewo-Polonia Pasłęk 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 - Rutkowski (78)

Zatoka: T.Ptak - Niewiadomski (88 Chomko), Ciepliński, Talapin, Wiliński, Matelski (85 Paszkiewicz), Jakimczuk, Śniegocki, Lewandowski (55 Rutkowski), Wolak, Śniegocki.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna